"Roślinne kurczaki" z Brazylii już wkrótce w Europie?

24 listopada 2020
"Roślinne kurczaki" z Brazylii już wkrótce w Europie?

Brazylijski startup Fazenda Futuro (ang. „Future Farm”) wprowadził na rynek nowy wegański produkt "Future Chicken". Startupowe przedsiębiorstwo zostało założone przez Marcosa Letę w 2019 roku. Future Chicken produkowany jest z wykorzystaniem grochu (nonGMO) i białka sojowego. Na pierwszym etapie „brazylijski roślinny kurczak” jest wprowadzany do oferty handlu detalicznego na rynku brazylijskim.

Kolejnym krokiem (w perspektywie nadchodzących miesięcy) będzie wejście z Future Chicken na rynki zagraniczne. Wśród wymienianych państw pojawiły się: Meksyk, Holandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Brazylijski producent zadbał równocześnie o inne elementy wpisujące się w politykę zrównoważonego rozwoju, czyli wykorzystanie opakowań produkowanych z trzciny cukrowej i opatrzonych etykietą „I’m green”. Brazylijska firma wykorzystuje sztuczną inteligencję w pracach nad uzyskiwaniem porównywalnych z tradycyjnym mięsem walorów smakowych, soczystości i konsystencji w roślinnych zamiennikach. Za kwestię właściwej włóknistej konsystencji wytwarzanego z roślin „produktu mięsnego” odpowiada firma True Texture Technology.

O trendzie roślinnych zamienników mięsa i jaj już od dawna jest głośno, a liczba startupów w tym segmencie jest aktualnie dość długa. Naszą ciekawość wzbudza jednak przyszłość rynkowa tego rodzaju produktów oferowanych przez jednego z globalnych potentatów drobiarskich - Brazylię - w kraju, w którym spożycie mięsa na mieszkańca charakteryzuje się szczególnie wysoką dynamiką wzrostu.KIPDiP


POWIĄZANE

Tegoroczne zbiory kukurydzy na ziarno rozpoczęły się na początku października. W...

Polska Grupa Energetyczna PGE)Rozpoczynam dystrybucję węgl do klientów instytucj...

Jak na twitterze podał POLPIG, na małej nienieckiej giełdzie wieprzowiny, pomimo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę