"Roślinne kurczaki" z Brazylii już wkrótce w Europie?

24 listopada 2020
"Roślinne kurczaki" z Brazylii już wkrótce w Europie?

Brazylijski startup Fazenda Futuro (ang. „Future Farm”) wprowadził na rynek nowy wegański produkt "Future Chicken". Startupowe przedsiębiorstwo zostało założone przez Marcosa Letę w 2019 roku. Future Chicken produkowany jest z wykorzystaniem grochu (nonGMO) i białka sojowego. Na pierwszym etapie „brazylijski roślinny kurczak” jest wprowadzany do oferty handlu detalicznego na rynku brazylijskim.

Kolejnym krokiem (w perspektywie nadchodzących miesięcy) będzie wejście z Future Chicken na rynki zagraniczne. Wśród wymienianych państw pojawiły się: Meksyk, Holandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Brazylijski producent zadbał równocześnie o inne elementy wpisujące się w politykę zrównoważonego rozwoju, czyli wykorzystanie opakowań produkowanych z trzciny cukrowej i opatrzonych etykietą „I’m green”. Brazylijska firma wykorzystuje sztuczną inteligencję w pracach nad uzyskiwaniem porównywalnych z tradycyjnym mięsem walorów smakowych, soczystości i konsystencji w roślinnych zamiennikach. Za kwestię właściwej włóknistej konsystencji wytwarzanego z roślin „produktu mięsnego” odpowiada firma True Texture Technology.

O trendzie roślinnych zamienników mięsa i jaj już od dawna jest głośno, a liczba startupów w tym segmencie jest aktualnie dość długa. Naszą ciekawość wzbudza jednak przyszłość rynkowa tego rodzaju produktów oferowanych przez jednego z globalnych potentatów drobiarskich - Brazylię - w kraju, w którym spożycie mięsa na mieszkańca charakteryzuje się szczególnie wysoką dynamiką wzrostu.KIPDiP


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, iż każdy producent wina, który za...

Zapobieganie i zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt jest jednym z najważniejszyc...

Polacy doceniają kaszę przede wszystkim za jej walory zdrowotne (80%) i smak (74...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę