A_BIO_AGRO_950

Rośnie eksport konkurencyjnej cenowo polskiej wołowiny

17 kwietnia 2016
Rośnie eksport konkurencyjnej cenowo polskiej wołowiny
PAP / Wojciech Pacewicz

W tym roku eksport konkurencyjnej cenowo wołowiny z Polski może dalej rosnąć - oceniają eksperci Agencji Rynku Rolnego.

Jak piszą w raporcie eksperci ARR, w całym 2016 roku, przy konkurencyjnych cenach polskiej wołowiny, wolumen wywozu mięsa wołowego będzie prawdopodobnie o około 5 proc. większy niż w 2015 roku i wyniesie 460 tys. ton.

Dodają, że wzrostowi eksportu może sprzyjać zwiększenie konsumpcji wołowiny w krajach UE, a także rozwój kontaktów handlowych polskich przedsiębiorców m.in. z Turcją i Japonią.

W 2015 roku z Polski wywieziono 437 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych, o 15 proc. więcej niż w 2014 roku.

Odbiorcami wołowiny z Polski, oprócz krajów UE, były również: Turcja, kraje bałkańskie (Bośnia i Hercegowina, Albania), a także niektóre kraje Bliskiego Wschodu i Azji (m.in. Izrael, Hongkong, Turkmenistan, Japonia i Wietnam).

(PAP)


POWIĄZANE

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...

Chaber bławatek (Centaurea cyanus L.), nazywany potocznie bławatkiem, to jeden z...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrum Kontroli i Prewencji...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę