aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rośnie powierzchnia upraw, na których są stosowane środki CIECH Sarzyna

6 listopada 2023
Rośnie powierzchnia upraw, na których są stosowane środki CIECH Sarzyna

Spółka CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, pomimo trudnego otoczenia rynkowego, utrzymuje udziały w rynku pod względem powierzchni stosowania herbicydów kukurydzianych, zbożowych i rzepakowych – wynika z danych zebranych przez firmę badawczą Kynetec w ramach corocznych badań rynku. Dane te odzwierciedlają strategię budowania przewagi w kluczowych segmentach w oparciu o nowości produktowe i dbałości o komplementarność oferty dla rolników poprzez oferowanie programów kompleksowej ochrony roślin, a nie jedynie pojedynczych produktów.

CIECH Sarzyna realizuje obecnie największy w historii firmy plan inwestycji w nowe produkty. Spółka chce opierać swój rozwój na oferowaniu klientom pełnych programów ochrony roślin.

Według danych zgromadzonych przez Kynetec — światowego dostawcę wyników badań rynku zdrowia zwierząt i rolnictwa — CIECH Sarzyna w 2023 r. jest liderem na polskim rynku pod względem powierzchni stosowania w segmencie herbicydów przeznaczonych dla kukurydzy. Dynamiczny wzrost udziałów rynkowych wynika  z rosnącego zaufania rolników, które jest poparte praktyką rolniczą potwierdzającą wysoką skuteczność ochrony upraw. Największą popularność zyskały produkty: Tezosar Extra Box, Nikosar 060 OD oraz Tezosar 500SC.

Jesteśmy usatysfakcjonowani z osiągnięcia wiodącej pozycji rynkowej w segmencie herbicydów stosowanych w kukurydzy, a nasze działania przynoszą pozytywne efekty. Dzięki obecnemu portfolio jesteśmy liderem tego segmentu, a jedocześnie przygotowujemy nasze rozwiązania na nadchodzące zmiany legislacyjne, które pozwolą produktom CIECH Sarzyna odnieść sukces na rosnącym rynku upraw – wskazuje Ewelina Konopka, Product Manager w CIECH Sarzyna.

Dane Kynetec pokazują również, że CIECH Sarzyna konsekwentnie utrzymuje wysoki poziom udziałów w obszarze herbicydów zbożowych — Chwastox Turbo 340 SL, Chwastox Extra 300 SL, Chwastox Nowy Trio 390 SL — notując niewielki, jednak zauważalny wzrost pod względem powierzchni stosowania.

Decyzja o aktywnym wejściu w rynek fungicydów pozwoliła na wzrost udziału rynkowego w uprawie rzepaku – zarówno pod względem powierzchni, jak i wartości sprzedaży.

Warunki rynkowe stanowią dla naszego biznesu Agro wyzwanie, jednak wyniki osiągane przez nasze rozwiązania pokazują, że konsekwencja w realizacji największego w historii CIECH Sarzyna planu inwestycji w innowacyjne produkty, wchodzenie w nowe segmenty rynku, przy jednoczesnym dbaniu o utrzymanie pozycji w strategicznie ważnych segmentach, przynosi efekty – mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu Agro w Grupie CIECH.

Przykładem inwestycji w segmencie Agro CIECH jest innowacyjny i stworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rolnictwa środek ochrony roślin Halvetic. Opracowany na bazie opatentowanej, przełomowej receptury oraz produkowany przez CIECH Sarzyna herbicyd dostępny jest już na kilkunastu europejskich rynkach, w tym m.in. we Włoszech, w Słowacji, Grecji czy Hiszpanii.

Przedsiębiorstwa z branży Agro na całym świecie nadal znajdują się pod znaczną presją osłabienia popytu. Herbicydy stanowią około 45 proc. globalnej sprzedaży środków ochrony roślin, a według szacunków i obserwowanych trendów perspektywy dla dalszego rozwoju europejskiego rynku środków ochrony roślin, a szczególnie w zakresie środków generycznych, które produkuje Grupa CIECH, są pozytywne. Strategia rozwoju Grupy CIECH w zakresie środków ochrony roślin obejmuje intensywne działania badawczo-rozwojowe, rozbudowę oferty produktowej oraz postępującą ekspansję zagraniczną.

***

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej biznesu AGRO. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, HALVETIC®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® SUPER 250 SC, DOVVO® 375 SC, LABRADOR® EXTRA 50 EC, NIKOSAR® 060 OD, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 50 krajów całego świata.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ok. 3,5 tysiąca osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę