aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rośnie ukraiński eksport i import drobiu

16 listopada 2017
Rośnie ukraiński eksport i import drobiu

W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku ukraiński eksport mięsa drobiowego wzrósł – w stosunku do analogicznego okresu 2016 - o ponad 34,5 procent i osiągnął wartość prawie 323 mln dolarów.  Oznacza to, że do końca października Ukraińcy wyeksportowali prawie 229 tys. ton mięsa drobiowego. W Europie, ukraińskie mięso trafia przede wszystkim do Holandii. Ukraina jest trzecim, pod względem wielkości, zewnętrznym dostawcą drobiu do Unii Europejskiej.

W tym samym czasie, między początkiem tego roku, a końcem października,  import mięsa drobiowego na Ukrainę wyniósł nieco ponad 94 tys. ton. Z szacunków Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz wynika, że około połowa zaimportowanego przez Ukrainę mięsa pochodzi z Polski. Do naszego wschodniego sąsiada eksportujemy przede wszystkim mniej poszukiwane (albo nawet niechciane) na rynkach zachodnioeuropejskich części kurcząt. Sprzedaż na Ukrainę jest głównie klasyfikowana w dziale „kawałki mięsa mrożonego bez kości”.

Średnia cena sprzedaży kilograma mięsa w tym asortymencie ukraińskim firmom przez polskich dostawców wynosi tylko około 30 eurocentów (82,5 procent mniej niż średnia w tym asortymencie).

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę