A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Rośnie ukraiński eksport i import drobiu

16 listopada 2017
Rośnie ukraiński eksport i import drobiu

W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku ukraiński eksport mięsa drobiowego wzrósł – w stosunku do analogicznego okresu 2016 - o ponad 34,5 procent i osiągnął wartość prawie 323 mln dolarów.  Oznacza to, że do końca października Ukraińcy wyeksportowali prawie 229 tys. ton mięsa drobiowego. W Europie, ukraińskie mięso trafia przede wszystkim do Holandii. Ukraina jest trzecim, pod względem wielkości, zewnętrznym dostawcą drobiu do Unii Europejskiej.

W tym samym czasie, między początkiem tego roku, a końcem października,  import mięsa drobiowego na Ukrainę wyniósł nieco ponad 94 tys. ton. Z szacunków Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz wynika, że około połowa zaimportowanego przez Ukrainę mięsa pochodzi z Polski. Do naszego wschodniego sąsiada eksportujemy przede wszystkim mniej poszukiwane (albo nawet niechciane) na rynkach zachodnioeuropejskich części kurcząt. Sprzedaż na Ukrainę jest głównie klasyfikowana w dziale „kawałki mięsa mrożonego bez kości”.

Średnia cena sprzedaży kilograma mięsa w tym asortymencie ukraińskim firmom przez polskich dostawców wynosi tylko około 30 eurocentów (82,5 procent mniej niż średnia w tym asortymencie).

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Misja ESA JUICE weszła w kolejny etap. Już możemy powiedzieć, że inżynierowie z ...

24 maja br. w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala dla firm ...

Tata z dzieckiem w domu? Dwadzieścia lat temu byłoby to nie do pomyślenia, bo to...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę