Rozmowy polsko-egipskie

21 marca 2017
Rozmowy polsko-egipskie
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel gościł w czwartek ministra przemysłu i handlu Arabskiej Republiki Egiptu Tarka Kabila, który przybył do Polski na zaproszenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. W tym kontekście minister Jurgiel  zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku egipskiego. Poinformował także o prowadzonych przez stronę polską działaniach promocyjnych na rynku egipskim, w tym planowanej w kwietniu br. organizacji stoiska na targach Food Africa Cairo. Podkreślił również zainteresowanie polskich instytutów naukowych rozwojem współpracy z partnerami egipskimi.

Minister Kabil omówił projekty dotyczące modernizacji egipskiego rolnictwa, obejmujące wykorzystanie know-how w zakresie melioracji, nasiennictwa i maszyn rolniczych, a także plany zakupu krów.

Minister Jurgiel odniósł sie do polskich doświadczeń w zakresie transformacji i modernizacji sektora rolno-spożywczego i zaproponował sformalizowanie projektowanych działań w ramach bilateralnej umowy o współpracy.

Egipt jest jednym z głównych odbiorców polskich produktów rolno-spożywczych w Afryce. Wartość ich eksportu osiągnęła w zeszłym roku poziom 112,7 mln EUR.

MRiRW


POWIĄZANE

Państwa UE wyraziły w poniedziałek "głębokie ubolewanie" z powodu decyzji Stanów...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2017r zmien...

We wtorek PSL przedstawi kompromisową propozycję dot. trudnej sytuacji w Europie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę