Rozpoczynają się targi KoneAgria 2017

12 października 2017
Rozpoczynają się targi KoneAgria 2017

Już jutro w fińskim Tampere rozpoczną się targi KoneAgria 2017. Na targi udaje się kilkuosobowa delegacja polskiego rolnictwa. Wydarzenie stwarza okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa z Finlandii.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października 2017r., a główny nacisk położony będzie na hodowlę trzody chlewnej i drobiu. „Będzie możliwość zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne fińskich firm, oferujących technologie zarówno do hodowli jak i uprawy. Wiele z tych firm przygląda się Polsce, szukają tutaj dystrybutora. To szansa dla polskich firm dystrybucyjnych.” – mówi Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandi w Polsce.

Targom towarzyszyć będzie wizyta kupców i dziennikarzy, w tym z Polski. Fińska agencja FINPRO zorganizuje dla nich seminarium Innowacje w technologiach rolniczych z Finlandii, prezentujące najnowsze technologie i rozwiązania fińskich firm. W trakcie seminarium swoje innowacje zaprezentują: Antti-Teollisuus, EL-HO, Farmtools, Figen, JPT-Industria, Junkkari, Maaselän Kone, Palax Ylistaron Terästakomo, PEL-Tuote, Pellon Group, Raniplast, oraz Suokone.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska w sektorze rolnictwa z Finlandii

Fińskie firmy oferują szereg maszyn i rozwiązań dla ekologicznego rolnictwa i hodowli zwierząt. Na przykład Pellon Group opracowała innowacyjny system przetwarzania obornika dla gospodarstw prowadzących hodowlę bydła i trzody chlewnej, który wykorzystuje technologie wspomagane mikrobiologicznie.

„Pellon Biosampo to przyjazny dla środowiska system przetwarzania obornika, który poprawia wykorzystanie składników odżywczych w gospodarstwie, zapewnia lepszą logistykę, usuwa zapach i bakterie z gnojowicy, oraz zmniejsza emisję amoniaku”, mówi Harri Muilu, Dyrektor Sprzedaży Pellon Group.

Wydajne siewniki kombinowane firmy Junkkari rozmieszczają nasiona i nawóz w glebie z dużą precyzją a dodatkowo wykonują wałkowanie. „Dzięki temu wzrasta wydajność upraw, oraz uzyskujemy oszczędność czasu i energii”, mówi Toni Ruokoja, Kierownik ds. Eksportu w firmie Junkkari.
Firma Avant opracowała dwa modele w pełni elektrycznych i bezemisyjnych ładowaczy zasilanych akumulatorowo. Model e5 jest wyposażony w akumulatory kwasowo-ołowiowe, natomiast model e6 jest napędzany akumulatorami litowymi.

Nowy, łatwy w użyciu podłokietnik SmartTouch firmy Valtra został zaprojektowany z myślą o rolnikach, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki w produkcji rolnej. Dziewięciocalowy ekran dotykowy umożliwią łatwą konfiguracje elementów sterujących ciągnika i zapewnia dostęp do całej gamy narzędzi rolnictwa precyzyjnego.

Troska o jakość i bezpieczeństwo

Fińskie technologie rolnicze słyną na całym świecie ze swej jakości. Prawie wszystkie fińskie firmy z branży rolniczej posiadają certyfikaty ISO 9001:2008, a szereg firm posiada również certyfikaty środowiskowe 14001:2004.

„Reputacja Finlandii jako zaufanego dostawcy produktów techniki rolniczej wynika z ciągłego inwestowania przez fińskie firmy w badania i rozwój, kontrolę jakości i testy produktów, w celu opracowania bardziej wydajnych, przyjaznych środowisku i bezpieczniejszych innowacji”, stwierdza Elina Puszkarzewicz, Dyrektor ds. Programu „Agrotechnology from Finland.

„Jeśli nie wszystkim zainteresowanym uda się wybrać do Tampere, zapraszamy do naszego biura w Warszawie. Pomożemy Państwu zapoznać się z nowościami technologicznymi z Finlandii i nawiązać kontakt z dostawcami.” – mówi Piotr Hajdecki. „Jest jeszcze jedna możliwość – program ‘Agrotechnology from Finland’ będzie miał swoje stoisko podczas listopadowych targów AGRITECHNIKA 2017 w Hannowerze. Wszystkich zainteresowanych rozmowami/prezentacjami prosimy o kontakt. Zainteresowanym zaaranżujemy indywidualne spotkania z przedstawicielami firm.” – dodaje Hajdecki.
Elina Puszkarzewicz, Dyrektor ds. Programu, Agrotechnology from Finland, +358 40 3433 349, elina.puszkarzewicz@finpro.fi
Hetta Huittinen, Kierownik ds. Komunikacji, Finpro, +358 40 033 9597, hetta.huittinen@finpro.fi

Finpro pomaga fińskim przedsiębiorstwom małej i średniej wielkości wejść na międzynarodowe rynki, promuje bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Finlandii oraz zajmuje się promocją turystyki. W skład Finpro wchodzą agencje Export Finland, Visit Finland oraz Invest in Finland. Finpro to stowarzyszenie działające w sektorze publicznym, zatrudnia 240 ekspertów w 37 przedstawicielstwach handlowych w 31 krajach i 6 biurach regionalnych w Finlandii. www.finpro.fi

Agrotechnology from Finland to krajowy program skupiający najbardziej innowacyjne fińskie firmy działające w branży maszyn dla rolnictwa i leśnictwa oraz wyposażenia gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt. Program wspiera fińskie firmy działające w sektorze technologii dla rolnictwa w zdobywaniu nowych rynków i zwiększaniu eksportu ich produktów. Programem zarządza Finpro.

http://www.agrotechnology.fi/


POWIĄZANE

Na zaproszenie Agencji Artystyczno-Kulinarnej „Around The World” Barbara Grębosz...

Każda oszczędność energii wytworzonej z paliw kopalnych oznacza redukcję emisji ...

W tym roku wypłaciliśmy zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich w wysokości 9,2 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę