Rozpoczynają się targi KoneAgria 2017

12 października 2017
Rozpoczynają się targi KoneAgria 2017

Już jutro w fińskim Tampere rozpoczną się targi KoneAgria 2017. Na targi udaje się kilkuosobowa delegacja polskiego rolnictwa. Wydarzenie stwarza okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa z Finlandii.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października 2017r., a główny nacisk położony będzie na hodowlę trzody chlewnej i drobiu. „Będzie możliwość zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne fińskich firm, oferujących technologie zarówno do hodowli jak i uprawy. Wiele z tych firm przygląda się Polsce, szukają tutaj dystrybutora. To szansa dla polskich firm dystrybucyjnych.” – mówi Piotr Hajdecki z FINPRO, przedstawicielstwa handlowego Finlandi w Polsce.

Targom towarzyszyć będzie wizyta kupców i dziennikarzy, w tym z Polski. Fińska agencja FINPRO zorganizuje dla nich seminarium Innowacje w technologiach rolniczych z Finlandii, prezentujące najnowsze technologie i rozwiązania fińskich firm. W trakcie seminarium swoje innowacje zaprezentują: Antti-Teollisuus, EL-HO, Farmtools, Figen, JPT-Industria, Junkkari, Maaselän Kone, Palax Ylistaron Terästakomo, PEL-Tuote, Pellon Group, Raniplast, oraz Suokone.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska w sektorze rolnictwa z Finlandii

Fińskie firmy oferują szereg maszyn i rozwiązań dla ekologicznego rolnictwa i hodowli zwierząt. Na przykład Pellon Group opracowała innowacyjny system przetwarzania obornika dla gospodarstw prowadzących hodowlę bydła i trzody chlewnej, który wykorzystuje technologie wspomagane mikrobiologicznie.

„Pellon Biosampo to przyjazny dla środowiska system przetwarzania obornika, który poprawia wykorzystanie składników odżywczych w gospodarstwie, zapewnia lepszą logistykę, usuwa zapach i bakterie z gnojowicy, oraz zmniejsza emisję amoniaku”, mówi Harri Muilu, Dyrektor Sprzedaży Pellon Group.

Wydajne siewniki kombinowane firmy Junkkari rozmieszczają nasiona i nawóz w glebie z dużą precyzją a dodatkowo wykonują wałkowanie. „Dzięki temu wzrasta wydajność upraw, oraz uzyskujemy oszczędność czasu i energii”, mówi Toni Ruokoja, Kierownik ds. Eksportu w firmie Junkkari.
Firma Avant opracowała dwa modele w pełni elektrycznych i bezemisyjnych ładowaczy zasilanych akumulatorowo. Model e5 jest wyposażony w akumulatory kwasowo-ołowiowe, natomiast model e6 jest napędzany akumulatorami litowymi.

Nowy, łatwy w użyciu podłokietnik SmartTouch firmy Valtra został zaprojektowany z myślą o rolnikach, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki w produkcji rolnej. Dziewięciocalowy ekran dotykowy umożliwią łatwą konfiguracje elementów sterujących ciągnika i zapewnia dostęp do całej gamy narzędzi rolnictwa precyzyjnego.

Troska o jakość i bezpieczeństwo

Fińskie technologie rolnicze słyną na całym świecie ze swej jakości. Prawie wszystkie fińskie firmy z branży rolniczej posiadają certyfikaty ISO 9001:2008, a szereg firm posiada również certyfikaty środowiskowe 14001:2004.

„Reputacja Finlandii jako zaufanego dostawcy produktów techniki rolniczej wynika z ciągłego inwestowania przez fińskie firmy w badania i rozwój, kontrolę jakości i testy produktów, w celu opracowania bardziej wydajnych, przyjaznych środowisku i bezpieczniejszych innowacji”, stwierdza Elina Puszkarzewicz, Dyrektor ds. Programu „Agrotechnology from Finland.

„Jeśli nie wszystkim zainteresowanym uda się wybrać do Tampere, zapraszamy do naszego biura w Warszawie. Pomożemy Państwu zapoznać się z nowościami technologicznymi z Finlandii i nawiązać kontakt z dostawcami.” – mówi Piotr Hajdecki. „Jest jeszcze jedna możliwość – program ‘Agrotechnology from Finland’ będzie miał swoje stoisko podczas listopadowych targów AGRITECHNIKA 2017 w Hannowerze. Wszystkich zainteresowanych rozmowami/prezentacjami prosimy o kontakt. Zainteresowanym zaaranżujemy indywidualne spotkania z przedstawicielami firm.” – dodaje Hajdecki.
Elina Puszkarzewicz, Dyrektor ds. Programu, Agrotechnology from Finland, +358 40 3433 349, elina.puszkarzewicz@finpro.fi
Hetta Huittinen, Kierownik ds. Komunikacji, Finpro, +358 40 033 9597, hetta.huittinen@finpro.fi

Finpro pomaga fińskim przedsiębiorstwom małej i średniej wielkości wejść na międzynarodowe rynki, promuje bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Finlandii oraz zajmuje się promocją turystyki. W skład Finpro wchodzą agencje Export Finland, Visit Finland oraz Invest in Finland. Finpro to stowarzyszenie działające w sektorze publicznym, zatrudnia 240 ekspertów w 37 przedstawicielstwach handlowych w 31 krajach i 6 biurach regionalnych w Finlandii. www.finpro.fi

Agrotechnology from Finland to krajowy program skupiający najbardziej innowacyjne fińskie firmy działające w branży maszyn dla rolnictwa i leśnictwa oraz wyposażenia gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt. Program wspiera fińskie firmy działające w sektorze technologii dla rolnictwa w zdobywaniu nowych rynków i zwiększaniu eksportu ich produktów. Programem zarządza Finpro.

http://www.agrotechnology.fi/


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę