informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

RPA inwestuje w bazę drobiarską w Zimbabwe

6 marca 2019
RPA inwestuje w bazę drobiarską w Zimbabwe

Chicken Bird Holdings (CBH), południowoafrykańska firma drobiarska, która jest między innymi właścicielem  lokali KFC w RPA zamierza zainwestować w bazę drobiarską w sąsiednim Zimbabwe.

Nowe moce produkcyjne  pozwolą CBH na obniżenie ceny surowca ze względu na niższe koszty produkcji w Zimbabwe niż w RPA. Dodatkowo inwestycja CBH może liczyć na wsparcie władz Zimbabwe, które upatrują szans dla swojej  gospodarki w produkcji drobiarskiej.

Generalnie, wiele biednych krajów afrykańskich wspiera w różny sposób drobiarstwo widząc w tej gałęzi rolnictwa szansę na rozwiązanie problemów z niedoborem żywności.

Inwestycje CBH w Zimbabwe mają doprowadzić do powstania ubojni o mocy przerobowej 50 tys. ptaków na tydzień, wylęgarni o wydajności pół miliona piskląt na tydzień, trzydziestu odchowalni oraz około  osiemdziesięciu kurników.

Sytuacja w drobiarstwie w RPA jest szczególnie ważna dla polskich producentów.  Od kilku miesięcy eksport drobiu z Polski do RPA wynosi około 5 tys. ton miesięcznie i wykazuje rosnącą tendencję.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył przedwczoraj w posiedzeniu Rady M...

Protekcjonizm drobiarzy z RPA wobec importu brazylijskich kurczaków powoduje cor...

W ofercie firmy De Heus pojawiły się dwa nowe konserwanty do zabezpieczania dawe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę