aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rumuńscy demonstranci zablokowali trzeci punkt kontrolny na granicy z Ukrainą

18 stycznia 2024
Rumuńscy demonstranci zablokowali trzeci punkt kontrolny na granicy z Ukrainą

Jeżeli komukolwiek w Brukseli się wydawało, że tylko my Polacy jesteśmy przeciwko nawałnicy ukraińskich produktów rolno-spożywczych i usług transportowych zza wschodniej granicy to byli na pewno w dużym błędzie. Rumuńscy rolnicy rozpoczęli dziś blokadę kolejnego przejścia granicznego Halmeu-Diakovo na granicy rumuńsko-ukraińskiej i jest ono już trzecim obecnie zablokowanym przejściem granicznym po stronie rumuńskiej. Poinformowała o tym Państwowa Służba Celna Ukrainy na swoim kanale Telegram.

"Rankiem 18 stycznia strona rumuńska poinformowała, że przed międzynarodowym punktem kontrolnym Halmeu-Dyakovo rolnicy zablokowali ruch ciężarówek. Blokada jest wykonywana przez duże maszyny rolnicze" – czytamy w raporcie.

Państwowa Służba Celna Ukrainy dodała również, że ruch ciężarówek do wyjazdu z Ukrainy został czasowo wstrzymany, aby zapobiec blokowaniu przejazdu samochodów.

"Czas blokady nie jest jeszcze znany" – zakomunikował departament.

Przypomnijmy, rumuńscy demonstranci nadal blokują jeszcze dwa punkty kontrolne na granicy z Ukrainą - "Siret-Porubnoje" i "Vikova de Sus - Krasnoilsk".

Wynika z tego jednoznacznie, że Bruksela zostanie ośmieszona i sparaliżowana strajkami i protestami przeciwko otwartym granicom wspólnoty europejskiej z Ukrainą. Dlaczego unijni decydenci nie słuchają głosu ludu? Dlaczego Bruksela jest ślepa i głucha na coraz bardziej zdecydowane protesty przeciwko nierównej walce konkurencyjnej rolnictwa i transportu unijnego z ukraińskim? Bruksela chyba domaga się, aby ich urzędnicy zostali wywiezieni na taczkach pełnych gnoju z ich ciepłych gabinetów.

Bo do takiej konfrontacji Komisja Europejskie zmierza. Zmierza? T na pewno otrzyma zapłatę w postaci "najazdu" wszystkich skrzywdzonych przez jej politykę rolników, przetwórców, transportowców i pozostałych gałęzi gospodarki. To kwestia już niezbyt odległa. Ignorancja Brukseli i brak szacunku walczących o egzystencję grup społecznych i zawodowych jestnie do zniesienia. Więc ostateczne rozliczenie zbliża się Wielkimi Krokami. I niech się stanie. 

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę