Runmageddon Kaukaz nowe, malownicze trasy

19 czerwca 2019
Runmageddon Kaukaz nowe, malownicze trasy

Strome podbiegi, piękne widoki, malownicza dolina Truso i  podnóże majestatycznego szczytu Kazbek - takie wyzwanie czeka uczestników gruzińskiej edycji Runmageddonu Global. Zapisy na wydarzenie jeszcze trwają, więc każdy, kto marzy o sportowej, elitarnej przygodzie w kaukaskich górach może dołączyć do grona Runmageddończyków.

Po majowym rekonesansie w górach Kaukaz organizator ekstremalnego biegu ustalił lokalizację tras zarówno dla dystansu 50 jak i 100 kilometrów. Bieg podobnie jak rok temu będzie podzielony na 4 dni. Jednak jego trasy zaskoczą startujących nowymi ścieżkami. Nowością będzie dolina Truso. To w niej uczestnicy spędzą aż dwa dni, przemierzając jej połoniny, wzgórza oraz płynące w niej rwące rzeki. Startować będą z poziomu około 1970 m n.p.m. a różnice wysokości w zależności o formuły wynosić będą od 200 m do 400 m. Pierwszego dnia uczestnicy dłuższego dystansu przebiegną odcinek maratoński liczący 44 km, a krótszego 22 kilometry. Drugi dzień przywita dystansami 22 kilometrów dla formuły 100 i 18 dla 50 kilometrów.  Startujący, którzy wybrali ekstremalny bieg wzbogacony przeszkodami, w pierwszych dniach zmierzą się z konstrukcjami:„Ukośna”, „X-man” i „Mini-Komandos” „Porodówką” i „Ścianka do wody”, „Zasieki”. Ciekawostką drugiego etapu będzie też twierdza Zakagori Fortress. Trzeciego dnia, Runmageddończycy, którzy przebiegli już zeszłoroczny bieg wrócą wspomnieniami w okolice kościoła Gergeti, a osoby, które pierwszy raz przemierzać będą trasy Kaukazu, poznają piękno tych okolic. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy będą podziwiać ten sam kościół, ale z zupełnie innej perspektywy. Wbiegną wyżej niż poprzednio, na podnóże wznoszącego się szczytu Kazbek, z którego roztaczać się będzie piękny widok na przełęcz Kazbegi i kościół Cminda Sameba. Tego dnia muszą liczyć się z dużym wysiłkiem i zaskakującą pogodą, a nawet śniegiem. Pokonają 22 lub 7 kilometrów w zależności od formuły. Dystans czwartego dnia choć najkrótszy będzie prawdziwym wyzwaniem. Uczestników każdej formuły czeka strome podejście. Różnica wysokości tego etapu wyniesie niespełna 400 metrów.

Runmageddon Global Kaukaz odbędzie w dniach 21-27 września 2019. Cena pakietu  startowego wynosi 5120 złotych. Zapisy na wydarzenie dostępne są do 31 lipca 2019 r. https://www.global.runmageddon.pl/

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Ostatnio coraz głośniej mówi się o zapowiedziach chińskich władz dotyczących sto...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy zaprasza mieszk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę