aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rusza kolejna edycja projektu "Odpoczywaj na wsi"

1 lutego 2018
Rusza kolejna edycja projektu "Odpoczywaj na wsi"

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem kulturowym, kulinarnym i przyrodniczym polskiej wsi. Promocja będzie się odbywała m.in. na targach turystycznych - poinformował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Patronat nad projektem sprawuje ministerstwo rolnictwa, które w zakresie promocji będzie współpracowało m.in. z Polską Organizacją Turystyczną oraz Polską Federacją Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne".

Pierwsza edycja tego "odświeżonego" projektu miała miejsce w latach 2016-2017 r., teraz ruszył nowy projekt, który ma utrwalić markę "odpoczywaj na wsi" - tłumaczył wiceminister. Chodzi o budowę wśród konsumentów świadomości produktów agroturystyki wiejskiej oraz zintegrowanie środowiska agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej.

W tym roku działania promocyjne będą prowadzone na większą skalę. Zaplanowano udział w 11 krajowych imprezach turystycznych oraz promocję (wspólnie z POT) na rynkach zagranicznych. Zaplanowano specjalne stoiska z marką "odpoczywaj na wsi" na targach turystycznych w Berlinie, Sztokholmie i w Londynie - poinformował wiceminister.

"Do turystyki wiejskiej nie trzeba przekonywać (...), promując ten rodzaj wypoczynku, chcemy pokazać spokój polskiej wsi, krajobraz (...) a także tradycyjną polska kuchnię" - powiedział Romanowski. Dodał, że resort chce podejść do turystyki kompleksowo, wpisuje się ona w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Polska Organizacja Turystyczna angażuje się w projekty turystyczne dotyczące turystyki wiejskiej, będzie także pomagała w promocji zagranicznej - zapewnił prezes tej organizacji Robert Andrzejczyk. Jego zdaniem, największym zainteresowaniem cieszą się oferty turystyki kulinarnej oraz obserwacji przyrody (np. ptaków).

Zdaniem prezesa POT, potrzebne są "innowacyjne" sposoby promocji turystyki wiejskiej, wykorzystujące np. pokazy kulinarne.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" istnieje już 20 lat i skupia ponad 30 stowarzyszeń; w sumie blisko 1000 kwaterodawców. Rolą tej organizacji jest przygotowanie oferty turystycznej. Ważne jest, by na stoiskach, gdzie będzie promowana polska wieś, znalazła się oferta rekomendowana - mówił prezes Federacji Wiesław Czerniec.

Dodał, że wiele kwater jest już skategoryzowanych, podzielono je na gospodarstwa typowo agroturystyczne i np. zagrody tematyczne. Chodzi więc o dotarcie do potencjalnych klientów z informacją o możliwościach i formach wypoczynku.

Wiejska turystyka ma być także promowana podczas pikniku Poznaj Dobrą Żywność, obchodów Dnia Dziecka w kancelarii premiera czy w czasie dożynek prezydenckich i jasnogórskich.

Będą też prowadzane działania promujące wypoczynek na wsi poprzez różne materiały informacyjno-promocyjne i seminaria. Będzie tworzony katalog agroturystyczny. Uruchomiony został ponadto portal internetowy www.odpoczywajnawsi.pl, gdzie można znaleźć oferty turystyczne.

 

Anna Wysoczańska, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...

W epoce cyfrowej, gdzie przechowywanie danych w chmurze staje się coraz bardziej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę