EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Rusztowanie aluminiowe – niezastąpione po sezonie prac rolnych

4 stycznia 2023
Rusztowanie aluminiowe – niezastąpione po sezonie prac rolnych

Rolnicy wykonują swoją pracę praktycznie przez cały rok. Co prawda okres wegetacji roślin rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny, a plony zbiera się latem i jesienią, jednak nadejście zimy wcale nie oznacza błogiego lenistwa – wręcz przeciwnie. To tak naprawdę jedyny czas, gdy w spokoju można skupić się na przeglądzie posiadanego sprzętu i ewentualnych naprawach, by przygotować go na nadchodzący sezon. Sprawny, niezawodny park maszynowy bezpośrednio przekłada się na efektywność prac rolnych, dlatego tak istotne są regularne przeglądy oraz prace konserwacyjne. Dużym ułatwieniem podczas wykonywania tych czynności będzie rusztowanie aluminiowe – to sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie rolnym.

Nowoczesne rolnictwo – sprawne maszyny to podstawa

Automatyzacja procesów roboczych dotyczy nie tylko branży przemysłowej, ale również rolniczej – i mowa tu nie tylko o skomplikowanych systemach maszynowych wykorzystywanych w ogromnych gospodarstwach rolnych, ale również o nowoczesnych ciągnikach, kombajnach czy siewnikach. Nawet stosunkowo niewielkie gospodarstwa korzystają z tych udogodnień, dlatego każdemu gospodarzowi zależy na utrzymaniu maszyn i pojazdów w jak najlepszym stanie technicznym. Odpowiednie użytkowanie i przechowywanie to gwarancja długiej, bezproblemowej eksploatacji, a wiele prac konserwacyjnych i serwisowych można wykonywać samodzielnie, bez konieczności wizyty w warsztacie. Nie bez powodu mawia się, że dobry gospodarz bywa także mechanikiem. Naprawa mechanizmów, wymiana oleju silnikowego czy filtrów powietrza – to tylko niektóre z zadań, które warto zaplanować w okresie zimowym. Niezależnie od tego, jaki zakres prac chcesz wykonać podczas zimowych miesięcy, zadbaj o to, by praca na wysokości przebiegała w sposób bezpieczny i komfortowy. Do zadań wykonywanych wysoko nad podłożem najlepiej sprawdzi się profesjonalne rusztowanie aluminiowe.

Rusztowanie aluminiowe – gwarancja bezpiecznej pracy

Wielkogabarytowe pojazdy jezdne, do których zaliczamy maszyny rolnicze to – jak sama nazwa wskazuje – pojazdy na tyle duże, że podczas wykonywania przeglądu i prac konserwacyjnych możemy mówić o pracy na wysokości. Określa to zresztą Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy: pracą na wysokości jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi, dlatego podczas jej wykonywania należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów BHP. Dostęp do wyżej usytuowanych elementów maszyn i pojazdów zapewnia rusztowanie aluminiowe. Większość prac trudno byłoby wykonać z poziomu drabiny. Operowanie narzędziami, utrudniony dostęp czy konieczność użycia niekiedy siły dwóch rąk znacznie zwiększają ryzyko upadku z wysokości, dlatego lepiej zastąpić szczeble lub stopnie wygodnym, szerokim pomostem roboczym. Nowoczesne rusztowanie aluminiowe wyposażone jest w antypoślizgową platformę, która pomieści nie tylko pracownika, ale również wszystkie niezbędne narzędzia. Konstrukcja posiada także szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo, począwszy od systemów ułatwiających montaż po rolki jezdne z hamulcem umożliwiające szybkie przestawienie rusztowania w wybrane miejsce. Jeśli chcesz pracować nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie, zastąp zwykłą drabinę rusztowaniem aluminiowym – różnicę zauważysz od razu!

 

Rusztowanie aluminiowe składane jezdne 

 

Rusztowanie składane – niewielki model o dużych możliwościach

Nie zawsze duże rusztowanie aluminiowe jest niezbędne do prac konserwacyjnych lub napraw. Niekiedy w zupełności wystarczy rusztowanie składane, zwłaszcza że gwarantuje ono wysokość roboczą do nawet 3 metrów. Profesjonalne rusztowanie składane KRAUSE to model do prac wewnątrz i na zewnątrz: antypoślizgowy pomost roboczy jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego można pracować na nim niezależnie od pory roku. Podstawą rusztowania składanego jest składany moduł bazowy o wysokości 1,8 m. Oprócz tego rusztowanie posiada poręcze i szczeble o dużych średnicach profilu tunelowego oraz rolki jezdne z hamulcem. Całość tworzy lekką i mobilną konstrukcję, którą bez problemu można transportować zarówno przed, jak i po złożeniu. Zamiast kombinować z prowizorycznymi podestami z desek i skrzynek, rozstaw rusztowanie składane – montaż zajmuje tylko kilka chwil, a bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania są nieporównywalnie większe!

Nie tylko serwis maszyn – gdzie jeszcze można wykorzystać rusztowania aluminiowe?

Chyba każdy rolnik zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepszy sprzęt to taki, który nie tylko służy niezawodnie, ale również może być wykorzystywany w różnych okolicznościach. Rusztowanie aluminiowe doskonale wpisuje się w tę zasadę: przyda się nie tylko podczas serwisu parku maszynowego i innych prac konserwacyjnych, ale również przy zadaniach odkładanych zwykle na zakończenie sezonu prac rolniczych. Malowanie ścian, tynkowanie, przegląd i naprawy dachów pomieszczeń gospodarskich, montaż instalacji, usuwanie zalegającego śniegu i wiele innych – każdy gospodarz wie najlepiej, jakie prace musi wykonać podczas zimowych miesięcy. Jeśli szukasz rozwiązań, które ułatwią Ci działanie, wybierz lekkie i stabilne rusztowanie aluminiowe – z pewnością docenisz jego wielofunkcyjność.

***
Zimowe miesiące to dla branży rolniczej nie tyle czas odpoczynku po intensywnym sezonie, co raczej moment na naprawę i konserwację parku maszynowego oraz inne odkładane prace w gospodarstwie. Do wszystkich zadań wykonywanych na wysokości przyda się niezawodne rusztowanie aluminiowe – to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiego komfortu podczas pracy.


POWIĄZANE

Bez fosforu nie byłoby plonu. Rola tego makroelementu nie jest doceniana tak, ja...

W dniu 25 marca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyło się Mleczne S...

Mimo tego, że w 2020 roku naukowcy zaobserwowali spadek emisji gazów cieplarnian...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę