CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Rzeka Roku 2016 – do piątku czekamy na zgłoszenia

12 lipca 2016
Rzeka Roku 2016 – do piątku czekamy na zgłoszenia

Na pewno w Twojej okolicy przepływa rzeka szczególnie bliska sercom mieszkańców, piękna, o wyjątkowym znaczeniu przyrodniczym, historycznym czy kulturowym. Do piątku (15. lipca) Klub Gaja czeka na zgłoszenia Waszych ulubionych rzek do konkursu Rzeka Roku 2016.

Rzekę do konkursu może zgłosić każdy; zarówno osoby prywatne jak i szkoły, organizacje, stowarzyszenia, firmy czy samorządy. Spośród wszystkich zgłoszeń, ciekawych czy inspirujących miejsc nad lokalnymi rzekami, Jury, do 22 lipca, wybierze11 rzek-finalistek, które będą walczyć o zaszczytny tytuł Rzeki Roku 2016 podczas internetowego głosowania we wrześniu. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca! Nagrodą w konkursie są statuetki Rzeki Roku 2016, które otrzymują: osoba zgłaszająca rzekę do konkursu oraz przedstawiciel samorządu, na terenie którego znajduje się rzeka – laureatka.

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę, którego integralną częścią jest konkurs Rzeka Roku, jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Konkurs realizowany jest dzięki wsparciu Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje” - karty, która pomaga!

Konkurs Klubu Gaja Rzeka Roku jest doskonałą formą promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych polskich rzek. Każda rzeka ma swoją historię lub ciekawostkę. Może być siedliskiem chronionych gatunków zwierząt lub roślin. Jeśli tylko jest bliska mieszkańcom lub przyczyniła się do lokalnej integracji jest tą rzeką, której szukamy! – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Konkurs ten zachęca do poznania niezwykłych miejsc nad rzekami w najbliższym otoczeniu. Jest to ciekawy sposób na odkrywanie miejscowych wartości, a także na zwiększenie zainteresowania lokalnej społeczności środowiskiem naturalnym w najbliższym otoczeniu. W zeszłorocznej edycji konkursu zwyciężyła rzeka Ruda (Miasto Rybnik, woj. śląskie).

W konkursie Rzeka Roku wiele zależy od tego, czy wokół zgłoszonego odcinka rzeki udaje się stworzyć porozumienie różnych ludzi, firm, instytucji, organizacji zainteresowanych wspólnym i aktywnym działaniem. Okazuje się, że rzeki mogą być spoiwem budującym porozumienie – dodaje Jacek Bożek z Klubu Gaja.  

Regulamin konkursu Rzeka Roku 2016

Karta zgłoszenia do konkursu Rzeka Roku 2016

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Klub Gaja, fot. KG / Tomek Pikuła


POWIĄZANE

W czwartek częściowo wchodzi w życie CETA - umowa o wolnym handlu między UE a Ka...

MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratam...

O ponad 11,7 mln euro zarząd województwa podkarpackiego zwiększył pulę pieniędzy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę