aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

S2MUR: 4 oferty w przetargu na dane satelitarne

22 września 2022
S2MUR: 4 oferty w przetargu na dane satelitarne

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na „Usługę dostępu do wysokorozdzielczych scen satelitarnych na potrzeby realizacji budowy systemu S2MUR”. W ramach części pierwszej zamówienia oferty opiewają na kwotę od 39 mln zł do 44,85 mln zł, w ramach części drugiej od 2,57 mln zł do 2,63 mln zł.

Zakres zamówienia

Wykonawcy mogli składać oferty na następujące części zamówienia:

1) zapewnienie dostępu do zobrazowań satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości, pozyskiwanych w trybie ciągłego monitoringu powierzchni Ziemi, bez potrzeby zadaniowania satelity/satelitów, z możliwością pobierania danych dostępnych w repozytorium (część 1 zamówienia),

2) zapewnienie dostępu do nowo pozyskanych zobrazowań satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości (część 2 zamówienia).

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przewidział możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na złożeniu przez zamawiającego oświadczenia o wydłużeniu okresu realizacji zamówienia o okres maksymalnie 12 miesięcy. Łączny okres obowiązywania umowy, z uwzględnieniem wykonania prawa opcji, nie może przekroczyć okresu 48 miesięcy od dnia jej zawarcia. Prawo opcji znajduje zastosowanie w zakresie obu części zamówienia.

Informacja z otwarcia ofert jest dostępna pod linkiem: https://kowr.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/354310/usluga-dostepu-do-wysokorozdzielczych-scen-satelitarnych-na-potrzeby-realizacji-budowy-systemu-s2mur.

Ocena ofert

Złożone oferty w przetargu na „Usługę dostępu do wysokorozdzielczych scen satelitarnych na potrzeby realizacji budowy systemu S2MUR” sprawdzi teraz komisja przetargowa. W postępowaniu przyjęliśmy jedno kryterium oceny ofert - ceny (100 proc.).

Zakończono konsultacje budowy systemu

16 września 2022 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakończył wstępne konsultacje rynkowe dotyczące postępowania na zaprojektowanie i wykonanie systemu satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR). Dane satelitarne zostaną wykorzystane do zasilenia systemu S2MUR. Więcej o konsultacjach pisaliśmy tutaj: https://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/s2mur-zakonczono-konsultacje-budowy-systemu.

Projekt S2MUR

Celem projektu S2MUR jest zaprojektowanie i budowa systemu IT wykorzystującego synergię danych satelitarnych, meteorologicznych, glebowych i statystycznych do monitorowania upraw rolnych na terenie kraju. Nadrzędnym celem projektu jest wspomaganie decyzji użytkowników zarówno w czasie typowego okresu wegetacyjnego jak i w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak klęski naturalne powstałe na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Więcej informacji na temat projektu S2MUR można znaleźć: https://www.kowr.gov.pl/wiedza/projekty-innowacyjne/teledetekcja/system-satelitarnego-monitorowania-upraw-rolnych.

 

źródło:KOWR


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę