aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Satoia na zakupach w centralnej Polsce: akwizycja 10 ha gruntów w Wolbórzu

11 lipca 2023
Satoia na zakupach w centralnej Polsce: akwizycja 10 ha gruntów w Wolbórzu

Satoia S.A. kontynuuje ekspansję swojego portfela inwestycyjnego. Spółka nabyła od CPD S.A. 10 ha gruntów w Wolbórzu, zlokalizowanych przy centrum przeładunkowym Auchan w sąsiedztwie drogi ekspresowej S8 z potencjałem zagospodarowania magazynowego o powierzchni około 43 000 mkw.

 W zakupie gruntów pośredniczył zespół inwestycyjny Avison Young, natomiast kancelaria PwC udzieliła wsparcia doradczego w transakcjach. Satoia S.A. nabyła działkę wraz z kompletną dokumentacją przygotowaną przez Kwadrat, co przyspieszy proces rozwoju projektu.

 Satoia kończy flagową inwestycję Wrocław West w Kątach Wrocławskich przy autostradzie A4. Deweloperzy są obecnie w fazie przygotowań do rozpoczęcia budowy parku magazynowo-logistycznego z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni około 390 000 m².

 „Wierzymy w potencjał naszego biznesu. Prognozujemy, że w ciągu roku największym zainteresowaniem będą cieszyły się dobrze położone działki, z ostatecznym PNB. Zauważamy lukę w rynku budowlanym, natomiast popyt na najem nieruchomości jest wysoki. Szczególnie atrakcyjne są tereny, na których najem może rozpocząć się w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. Widzimy ogromne możliwości inwestycyjne, zwłaszcza w nieruchomościach z gotowymi decyzjami środowiskowymi i pozwoleniem na budowę, tak jak w przypadku Wolbórza.” –  mówi prezes Satoia S.A. Marcin Tadeusz Ochyra.

 „Rok 2023 z perspektywy deweloperów magazynowych charakteryzuje się bardzo przemyślanymi zakupami. Przy wciąż rosnących kosztach finansowania, zmieniających się kosztach budowy oraz presji ze strony inwestorów na przeceny na rynku gotowych magazynów, rynek gruntów odczuwa skumulowaną presję. Obecnie najatrakcyjniejsze działki to te, które są najlepiej położone a także posiadają pozwolenie na budowę, co pozwala na szybkie podjęcie prac budowlanych. Tym właśnie charakteryzuje się grunt w Wolbórzu.”– komentuje Marcin Purgal, Senior Director, Investment w Avison Young.

 Spółka Satoia obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma hektarami gruntów, a plany na drugie półrocze 2023 zakładają zakup lub podpisanie umów warunkowych dotyczących kilkuset hektarów.

 Dzięki strategicznym zakupom gruntów oraz rozwojowi istniejących projektów, Satoia S.A. umacnia swoją pozycję na rynku inwestycyjnym w nieruchomości. Firma kontynuuje ekspansję i konsekwentnie realizuje swoje cele biznesowe. Rozszerza zespół o skutecznych i doświadczonych profesjonalistów oraz otwiera się na współpracę z pośrednikami i międzynarodowymi agencjami nieruchomości.

 ***

Satoia S.A.

Firma wyszukuje i analizuje optymalne lokalizacje dla biznesów swoich klientów. Współpracuje na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego. Zarządza projektem od etapu znalezienia gruntu i koordynacji umów ze sprzedającymi, poprzez uzyskiwanie niezbędnych prawomocnych decyzji umożliwiających rozpoczęcie budowy, do ostatniego etapu budowy obiektów włącznie.

W portfolio Satoia S.A. dostępne są nieruchomości z możliwością natychmiastowego rozpoczęcia budowy obiektów wielkopowierzchniowych.

 

Avison Young

Avison Young jest międzynarodową firmą doradczą działającą na rynku nieruchomości, stworzoną, aby generować realną wartość ekonomiczną, społeczną i środowiskową w oparciu o ludzi i dla ludzi. Główna siedziba firmy znajduje się w Toronto w Kanadzie. Avison Young wyróżnia się globalną współpracą partnerów firmy na całym świecie, którzy wspólnie i każdy z osobna mają wpływ na działania i rozwój firmy. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych firma świadczy usługi doradcze w zakresie wycen nieruchomości, najmu powierzchni biurowych, doradztwa inwestycyjnego oraz technicznego i zarządzania projektami.

 


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę