Südzucker Polska z certyfikatem NSZZ Solidarność „Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

29 marca 2019
Südzucker Polska z certyfikatem NSZZ Solidarność „Pracodawca Przyjazny Pracownikom"
Newseria Biznes

Südzucker Polska S.A. został uhonorowany przez Komisję Certyfikacyjną NSZZ Solidarność certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Firma została doceniona za wieloletnie stosowanie dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 19 marca 2019 roku.

Konkurs Pracodawca Przyjazny Pracownikom odbył się już po raz 11. Certyfikaty nagradzające pracodawców, którzy wyróżniają się partnerskim traktowaniem pracowników wręczane są nieprzerwanie od 2007 roku. Komisja certyfikacyjna bierze pod uwagę również stosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz umożliwianie i zachęcanie pracowników do kształcenia się i rozwoju. W gronie laureatów tegorocznego konkursu znalazła się firma Südzucker Polska S.A., która prowadzi produkcję w 4 cukrowniach w Polsce. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, spółka posiada także biuro handlowe w Krakowie.

- Jest to jedyne odznaczenie dla polskich pracodawców, o które nie można ubiegać się z własnej inicjatywy, wypełniając ankiety lub ponosząc koszty uczestnictwa w plebiscycie.  Zgłoszenie i obrona kandydatury są inicjowane i prowadzone w całości przez związki zawodowe funkcjonujące w danej spółce – mówi Piotr Chrobot, Członek Zarządu Südzucker Polska S.A. - Staramy się dbać o naszych pracowników w najlepszy możliwy sposób, ponieważ to oni stanowią o sile firmy. Dbając o rozwój i edukację naszej kadry, zapewniając jej różnorodne świadczenia, organizując warsztaty i szkolenia, chcemy być firmą, na której pracownicy mogą polegać, w której czują się dobrze i bezpiecznie – dodaje Piotr Chrobot.

Dobry sąsiad

Cukrownie działające w ramach Südzucker Polska S.A., zgodnie z przyjętą strategią CSR, starają się również realizować działania na rzecz lokalnych społeczności. Firma wspiera  szereg organizacji działających na terenie gmin i powiatów, w których funkcjonują jej zakłady produkcyjne. Zaliczają się do nich m.in. lokalne kluby sportowe, szkoły, domy pomocy społecznej oraz lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Staramy się wspierać lokalne społeczności, chcemy być dla nich „dobrym sąsiadem”, który chętnie włącza się w podejmowane przez nie aktywności. Naszą najnowszą propozycją są Dni Otwarte Cukrowni organizowane w każdym zakładzie produkcyjnym raz w roku. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia, w czasie którego każdy może zwiedzić cukrownie i obejrzeć skomplikowany proces produkcji cukru, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - mówi Piotr Chrobot i dodaje: - Od 3 lat w naszych cukrowniach realizujemy również program „Grant 5000”, w którym nasi pracownicy wskazują organizacje charytatywne i pozarządowe służące społeczności, a firma udziela im wsparcia finansowego w kwocie 5 000 zł.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Pomogą zwiększyć odporność, zapobiegać infekcjom – powszechnie znane jest działa...

Hamowanie gospodarki odbija się na kondycji finansowej Małych i Średnich Przedsi...

Komisja ds. Środowiska przyjęła w zeszłym tygodniu stanowisko w sprawie zmienion...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę