a_bio_expo_Ptak

Sekretarz rolnictwa USA Tom Vilsack gościem Prezesa KRIR W. Szmulewicza

18 maja 2022
Sekretarz rolnictwa USA Tom Vilsack gościem Prezesa KRIR W. Szmulewicza

W dniu 16 maja 2022 r. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wraz z rodziną w swoim gospodarstwie rolnym gościł Toma Vilsacka – Sekretarza Rolnictwa Stanów Zjednoczonych Ameryki, Henryka Kowalczyka – Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Mykolę Solskyiego – Ministra Rolnictwa Ukrainy.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz przedstawił historię swojego gospodarstwa, które jest prowadzone od siedmiu pokoleń i zajmuje obecnie 100 ha ziemi własnej i 20 ha ziemi dzierżawionej, utrzymywana jest w nim produkcja zwierzęca (krowy mleczne) oraz produkcja roślinna. Podczas rozmowy w przydomowej pasiecie, podkreślono temat zrównoważoności produkcji rolniczej oraz roli pszczół w środowisku.

W trakcie konferencji prasowej poruszono temat bezpieczeństwa żywnościowego, „korytarzy solidarnościowych” dla Ukrainy, przygotowania infrastruktury na eksport zboża oraz otwarcie kolejnych przejść granicznych.

Sekretarz Tom Vilsack docenił działania Polski, która otworzyła nie tylko swoje drzwi, ale swoje domy dla tych, którzy uciekają z Ukrainy z powodu niesprowokowanej wojny Putina. Ponadto jest pod ogromnym wrażeniem postępu gospodarczego, jakiego dokonała Polska, jako jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek UE i ważnego rynku w Europie Środkowej produktów rolno-spożywczych, wzrost i rozwój tej gospodarki jest przykładem dla reszty świata.

 

KRIR


POWIĄZANE

Komisja Europejska musi jak njszybciej, już dokonać przeglądu swojej propozycji ...

Rynek UE jest zalewany „miodem” na bazie syropu: w końcu obliczono liczbę nieczy...

Jak dowiadujemy się z najnowszego komunikatu Ministerstwa Rolnictwa, polscy roln...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę