Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Seminarium „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej”

4 stycznia 2021
Seminarium „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej”

W grudniu 2020 r. w Lidzbarku Warmińskim odbyło się seminarium pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe w kulturze polskiej – skierowane do mieszkańców obszarów popegeerowskich i wiejskich”.

Dwudniowe spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Społecznego „Nad Symsarną” przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie. Seminarium poświęcone zostało zwyczajom ludowym związanym z oczekiwaniem i przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia i tradycją różnych regionów Polski. Uczestnicy otrzymali niezbędną wiedzę o wytworzeniu zdrowych potraw, poznali nowe przepisy na potrawy wigilijne i świąteczne oraz wzięli udział w warsztatach dekoracji potraw. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Grzegorza Gniecha - mistrza świata w carvingu (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach). Wspólne spotkania uświadomiły uczestnikom potrzebę pielęgnowania rodzimych obyczajów łącząc je ze współczesnością i korzystając z produktów oraz surowców pochodzących od polskich producentów.

W spotkaniu udział wzięli goście: Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, ks. Roman Chudzik Proboszcz Parafii Ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.  KOWR Oddział Terenowy w Olsztynie reprezentował  Jacek Pawlik, Z-ca Dyrektora, który przybliżył uczestnikom cele kampanii edukacyjno-informacyjnej „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk  Dyrektora OT torby ze znakiem PRODUKT POLSKI i maseczki z napisem „#KupujŚwiadomie”.

 

KOWR


POWIĄZANE

Mleczarnia Turek jest znanym i cenionym w całej Polsce producentem serów. Będąc ...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 18 lutego 2021 r. do Minister Rodz...

Dietetycy zalecają obecnie, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, te...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę