aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Sentymentalny rok w pubach z PINTĄ

22 grudnia 2023
Sentymentalny rok w pubach z PINTĄ

W 2024 roku w ponad 120 pubach współpracujących z Browarem PINTA znowu będzie można zamówić kraftowe piwa sprzed lat.

Okazją do reaktywacji piw jednorazowo warzonych w przeszłości jest jubileuszowa 10. edycja ogólnopolskiej akcji PINTA Miesiąca. Już od 9 lat rzemieślniczy Browar PINTA warzy co miesiąc inne piwo, które później trafia niemal wyłącznie w beczkach do około 120 pubów z całej Polski. Jest to największa i najdłużej prowadzona tego rodzaju współpraca browaru z pubami w Polsce. Dotychczas w jej ramach powstało ponad 100 różnych piw. To spośród nich fani PINTY wybiorą 9 do ponownego warzenia w przyszłym roku.

Znane są już pierwsze trzy piwa, które znowu pojawią się w pubach w pierwszym kwartale 2024 roku. Fani PINTY wybrali je spośród piw warzonych jednorazowo w latach 2015, 2016 i 2017. W głosowaniu na Facebooku najwięcej wskazań uzyskały: takAHaka w stylu Double Chocolate Orange & Exotic New Zealand Haka Black IPA, Kwas Beta w prawie zapomnianym historycznym stylu pszenicznego piwa Lichtenhainer i Raj z Rajs jako niebanalne połączenie ryżu, pilzneńskiego słodu i australijskiego chmielu w stylu Double Rice Galaxy IPA. Akurat wszystkie trzy piwa wybrane do reedycji pochodzą z roku 2015.

– Początki PINTY Miesiąca to czas, kiedy tak jak cały polski kraft bardzo dużo eksperymentowaliśmy ze stylami i nazwami piw, co jak widać przynosiło smakowite rezultaty, do których jedni chcą wrócić, a inni po raz pierwszy chcą tych rezultatów spróbować – mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA.

W ciągu 9 lat akcja rozwinęła się na tyle, że obecnie Browar PINTA będzie musiał uwarzyć każde z wybranych piw w ilości niemal trzy razy większej niż to było w roku 2015.

Na razie nie wiadomo, jakie piwa pojawią się w pubach w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zgodnie z zapowiedzią PINTY jeszcze 6 wybiorą fani, jedno będzie archiwalną niespodzianką, jedno wybierze załoga Browaru PINTA, a to grudniowe będzie jedyną premierą, która zakończy w pubach 10., sentymentalną PINTĘ Miesiąca 2024.

oprc, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę