GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Sipiera: wystąpię o odszkodowania, gdy tylko poznam bilans strat po wichurach na Mazowszu

28 maja 2018
Sipiera: wystąpię o odszkodowania, gdy tylko poznam bilans strat po wichurach na Mazowszu

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapowiedział, że wystąpi o odszkodowania dla osób poszkodowanych w wichurach na Mazowszu, gdy tylko pozna bilans strat. Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty - podkreślił.

W sobotę nad Mazowszem przeszedł front burzowy z gradem. Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, uszkodzonych zostało pięć budynków w gminie Rzeczniów w powiecie lipskim. Zniszczone mogły też zostać uprawy w powiatach zwoleńskim i lipskim.

"Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty, które nastąpiły w kilku miejscach na południu Mazowsza" - mówił w poniedziałek wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera na antenie radia RDC. Jak dodał, na jego prośbę wicewojewoda Artur Standowicz pojechał w poniedziałek na spotkania w miejscach dotkniętych stratami. "Będą powoływane komisje odpowiednie i oczywiście stosowne wnioski będą kierowane" - dodał Sipiera.

Jak podkreślił, już w niedzielę wydano polecenie, żeby wszystkie zespoły, które są w Powiatowych Centrach Zarządzania Kryzysowego, zbierały dane dotyczące strat i przekazywały je do centrum wojewódzkiego. Sipiera dodał, że według pierwszych informacji straty nie były "gigantyczne". "Wtedy, kiedy już jest komisyjnie to określone, wojewoda występuje o pokrycie tych strat" - powiedział. Dopytywany, kiedy to zrobi, podkreślił, że bezzwłocznie.

Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, mieszkańcy uszkodzonych domów będą mogli uzyskać do 6 tys. zł pomocy na najpilniejsze potrzeby.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W dniu 24.11.2020 r. urząd odpowiedzialny w Tajwanie za kwestie fitosanitarne - ...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

CLAAS Polska informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r. kończy współpracę z firmą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę