dnikukurydzy_210818
Orlen_81018

Sipiera: wystąpię o odszkodowania, gdy tylko poznam bilans strat po wichurach na Mazowszu

28 maja 2018
Sipiera: wystąpię o odszkodowania, gdy tylko poznam bilans strat po wichurach na Mazowszu

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapowiedział, że wystąpi o odszkodowania dla osób poszkodowanych w wichurach na Mazowszu, gdy tylko pozna bilans strat. Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty - podkreślił.

W sobotę nad Mazowszem przeszedł front burzowy z gradem. Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, uszkodzonych zostało pięć budynków w gminie Rzeczniów w powiecie lipskim. Zniszczone mogły też zostać uprawy w powiatach zwoleńskim i lipskim.

"Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty, które nastąpiły w kilku miejscach na południu Mazowsza" - mówił w poniedziałek wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera na antenie radia RDC. Jak dodał, na jego prośbę wicewojewoda Artur Standowicz pojechał w poniedziałek na spotkania w miejscach dotkniętych stratami. "Będą powoływane komisje odpowiednie i oczywiście stosowne wnioski będą kierowane" - dodał Sipiera.

Jak podkreślił, już w niedzielę wydano polecenie, żeby wszystkie zespoły, które są w Powiatowych Centrach Zarządzania Kryzysowego, zbierały dane dotyczące strat i przekazywały je do centrum wojewódzkiego. Sipiera dodał, że według pierwszych informacji straty nie były "gigantyczne". "Wtedy, kiedy już jest komisyjnie to określone, wojewoda występuje o pokrycie tych strat" - powiedział. Dopytywany, kiedy to zrobi, podkreślił, że bezzwłocznie.

Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, mieszkańcy uszkodzonych domów będą mogli uzyskać do 6 tys. zł pomocy na najpilniejsze potrzeby.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Polska jest istotnym producentem warzyw i owoców w skali Europy. Uprawa oraz prz...

Agroshow w Bednarach, Mela w Gulzow Pruzen (Niemcy) i NAK Szántóföldi Napok és A...

Prawie kilometr podziemnych korytarzy zamku Książ będą mogli zwiedzać turyści od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę