aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Słowaccy przewoźnicy wznowili blokadę na granicy z Ukrainą

12 grudnia 2023
Słowaccy przewoźnicy wznowili blokadę na granicy z Ukrainą

Związek Przewoźników Samochodowych Słowacji (UNAS) ogłosił kontynuację blokady granicy z Ukrainą na przejściu granicznym Wysznie Niemieckie – Użhorod. Jak podaje Ukrinform, wynika to z komunikatu UNAS na Facebooku.

Słowaccy przewoźnicy zaznaczyli, że blokowanie punktów kontrolnych Wysznie Niemieckie – Użhorod rozpoczęło się 11 grudnia o godzinie 15:00 i będzie trwać do czasu spełnienia żądań przewoźników.

„Ta decyzja została podjęta na podstawie oceny otrzymanych informacji i ich wpływu na słowacki rynek pojazdów silnikowych. Dołączamy się do protestów organizowanych w Polsce od 6 listopada i na Węgrzech od 11 grudnia” – czytamy w komunikacie.

 

 

Granica zostanie zablokowana dla transportu towarowego, ruch pasażerski nie będzie ograniczony.

 

 

 

 

Jak podaje Ukrinform, węgierscy przewoźnicy oświadczyli, że od 11 grudnia zamierzają blokować przejście Zahon – Chop na granicy z Ukrainą, żądając zniesienia preferencji dla naszego kraju w zakresie transportu towarowego.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że 6 listopada polscy przewoźnicy rozpoczęli blokowanie ruchu ciężarówek w pobliżu trzech największych przejść kontrolnych na granicy z Ukrainą: „Korczowa – Krakowiec”, „Hrebenne – Rawa-Ruska”, „Dorohusk – Jagodzin”. Wśród głównych żądań jest przywrócenie praktyki zezwoleń dla ukraińskich przewoźników, anulowanych umową z Unią Europejską do 30 czerwca 2024 roku.

1 grudnia do polskiej blokady granicznej dołączyli przewoźnicy ze Słowacji. Zaczęli blokować ruch ciężarówek przez punkt kontrolny Wysznie Niemieckie, sąsiadujący z ukraińskim punktem kontrolnym Użhorod. Wieczorem 4 grudnia akcja ta zakończyła się i odblokowano punkt kontrolny na granicy słowacko-ukraińskiej.


oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 15 kwietnia br. Rada Nadzorcza Spółki Elewarr w uzgodnieniu z władzami Kr...

Wczoraj o godzinie 9.00 odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Rol...

Ukrińskie media rozpisują się o wywiadzie, jakiego udzieliła Monika Piątkowska, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę