A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Smakujemy Lokalnie! - po 10 tysięcy dla Kół Gospodyń

22 września 2022
Smakujemy Lokalnie! - po 10 tysięcy dla Kół Gospodyń

Po 10 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich w programie Smakujemy Lokalnie!Do 3 października trwa konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Wystarczy opisać, przygotować i sfotografować tradycyjne danie regionu, aby wygrać 10 tysięcy złotych. Na Koła, które wezmą udział w konkursie czeka również możliwość promocji i sprzedaży konsumenckiej produktów własnych w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce.

“Koła Gospodyń Wiejskich od lat krzewią tradycję kulinarną, promują najsmaczniejsze dania regionów i lokalne wyroby. To dzięki nim wciąż możemy cieszyć się smakami znanymi w kuchni naszych przodków. Są w tym prawdziwymi mistrzyniami i zawstydziłyby niejednego profesjonalnego kucharza” - przekonuje Łukasz Konik, ekspert kulinarny specjalizujący się w polskiej kuchni i członek jury konkursowego.

 

Smakujemy Lokalnie! Koła Gospodyń Wiejskich

 

Konkurs grantowy jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu “Smakujemy Lokalnie”. O grant mogą ubiegać się Koła lub Związki Kół Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Wystarczy w terminie do 3 października złożyć wniosek zawierający przepis na potrawę promującą kuchnię regionu z wykorzystaniem wybranego produktu marki własnej Carrefour Polska, wraz ze zdjęciami oraz historią dania.

Komisja konkursowa wybierze 10 zwycięskich Kół, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każda, a także przekaże nagrody pocieszenia. Pula nagród w konkursie to aż 110.000 złotych. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.smakujemylokalnie.pl

 Koła Gospodyń Wiejskich

O programie
Organizatorem programu “Smakujemy Lokalnie” jest Carrefour Polska, a patronem Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Do grona ambasadorek dołączyły lokalne Koła, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich „Fajne Babki” z województwa kujawsko-pomorskiego, KGW Borowe z województwa śląskiego oraz KGW Dębnowolanki z województwa mazowieckiego. Przedstawicielki Kół razem z Łukaszem Konikiem promowały program i konkurs podczas wojewódzkich dożynek, racząc mieszkańców tradycyjnymi smakami kuchni śląskiej, kujawskiej i mazowieckiej.
W ramach programu „Smakujemy lokalnie” Koła Gospodyń Wiejskich mogą także promować i sprzedawać swoje wyroby w sklepach sieci Carrefour.

Więcej informacji: www.smakujemylokalnie.pl

 

Smakujemy Lokalnie! Koła Gospodyń Wiejskich


POWIĄZANE

1 czerwca 2023 roku odbyło się trzecie stacjonarne spotkanie Komitetu Sterująceg...

Do 4 września Komisja Europejska przedłużyła zakaz importu z Ukrainy jedynie czt...

Według danych Ministerstwa Finansów, w pierwszym kwartale br. liczba blokad rach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę