aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Smakujemy Lokalnie! - po 10 tysięcy dla Kół Gospodyń

22 września 2022
Smakujemy Lokalnie! - po 10 tysięcy dla Kół Gospodyń

Po 10 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich w programie Smakujemy Lokalnie!Do 3 października trwa konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Wystarczy opisać, przygotować i sfotografować tradycyjne danie regionu, aby wygrać 10 tysięcy złotych. Na Koła, które wezmą udział w konkursie czeka również możliwość promocji i sprzedaży konsumenckiej produktów własnych w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce.

“Koła Gospodyń Wiejskich od lat krzewią tradycję kulinarną, promują najsmaczniejsze dania regionów i lokalne wyroby. To dzięki nim wciąż możemy cieszyć się smakami znanymi w kuchni naszych przodków. Są w tym prawdziwymi mistrzyniami i zawstydziłyby niejednego profesjonalnego kucharza” - przekonuje Łukasz Konik, ekspert kulinarny specjalizujący się w polskiej kuchni i członek jury konkursowego.

 

Smakujemy Lokalnie! Koła Gospodyń Wiejskich

 

Konkurs grantowy jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu “Smakujemy Lokalnie”. O grant mogą ubiegać się Koła lub Związki Kół Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Wystarczy w terminie do 3 października złożyć wniosek zawierający przepis na potrawę promującą kuchnię regionu z wykorzystaniem wybranego produktu marki własnej Carrefour Polska, wraz ze zdjęciami oraz historią dania.

Komisja konkursowa wybierze 10 zwycięskich Kół, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każda, a także przekaże nagrody pocieszenia. Pula nagród w konkursie to aż 110.000 złotych. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.smakujemylokalnie.pl

 Koła Gospodyń Wiejskich

O programie
Organizatorem programu “Smakujemy Lokalnie” jest Carrefour Polska, a patronem Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Do grona ambasadorek dołączyły lokalne Koła, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich „Fajne Babki” z województwa kujawsko-pomorskiego, KGW Borowe z województwa śląskiego oraz KGW Dębnowolanki z województwa mazowieckiego. Przedstawicielki Kół razem z Łukaszem Konikiem promowały program i konkurs podczas wojewódzkich dożynek, racząc mieszkańców tradycyjnymi smakami kuchni śląskiej, kujawskiej i mazowieckiej.
W ramach programu „Smakujemy lokalnie” Koła Gospodyń Wiejskich mogą także promować i sprzedawać swoje wyroby w sklepach sieci Carrefour.

Więcej informacji: www.smakujemylokalnie.pl

 

Smakujemy Lokalnie! Koła Gospodyń Wiejskich


POWIĄZANE

Rynek orzechów w Brazylii wykazuje obiecujący wzrost, szczególnie napędzany rosn...

Całoroczne hale namiotowe umożliwiły rozwój polskich przedsiębiorstw. Zarówno ma...

Uprawa rzepaku wymaga intensywnej ochrony przed chorobami grzybicznymi. Aby ta b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę