Adama_Spyrale_1-31.05.21

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol Liderem Rynku Spożywczego

6 listopada 2018
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol Liderem Rynku Spożywczego

Spółdzielnia Mleczarska z Grajewa została uhonorowana prestiżową nagrodą Lidera Rynku Spożywczego podczas XI Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane Mlekpolowi w uznaniu realizowanego przez Spółdzielnię planu inwestycyjnego. Jury podkreśliło konsekwencję i odwagę działań Mlekpolu.

 

O inwestycjach i najbliższych planach Mlekpolu opowiada Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Spółdzielni, która odebrała nagrodę podczas wczorajszej uroczystej Gali.

 

Mlekpol otrzymał nagrodę Lidera Rynku Spożywczego za odważne spojrzenie w przyszłość
i realizację ambitnego planu inwestycyjnego. Co wyróżnia Państwa inwestycje na tle innych firm branży spożywczej ?

 

Cieszy nas ta nagroda i fakt, że działania Spółdzielni zostały docenione przez Jury. Od wielu lat konsekwentnie prowadzimy politykę inwestycyjną. Nasze zakłady produkcyjne są nieustannie zmieniane i unowocześniane. Wprowadzamy optymalne rozwiązania technologiczne, modernizujemy linie produkcyjne i budujemy nowe. Wszystkie inwestycje realizujemy w trosce o środowisko naturalne i w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia nas konsekwencja i ciągłe doskonalenie. Jesteśmy liderem rynku mleczarskiego i chcemy dawać dobry przykład innym firmom.

 

Wspominane przez Panią inwestycje wymagają zaangażowania ogromnych środków. W tym roku podjęli Państwo decyzję o podniesieniu nakładów do rekordowego poziomu 300 milionów złotych.

 

Realizacja planów inwestycyjnych nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie rolników - właścicieli Spółdzielni. To dzięki zaangażowaniu ich pieniędzy możemy podejmować decyzje rozwijające Mlekpol i pozwalające utrzymać silną pozycję rynkową. Oczywiście konsumenci, którzy zaufali jakości i naturalności naszych produktów, to drugi najważniejszy filar inwestycji Spółdzielni. Patrzymy w przyszłość, reagujemy na potrzeby rynku i dbamy o jakość oferowanych produktów i usług.

 

Jakie jest najważniejsze wyzwanie inwestycyjne Mlekpolu pod koniec 2018 roku i na początku przyszłego?

 

Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe największej naszej inwestycji – budowy Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie. Już w przyszłym roku będziemy mogli poszerzyć nasze portfolio o kolejne produkty oparte na białkach serwatkowych i mlecznych. To grupa produktów szczególnie ważna dla przemysłu spożywczego oraz eksportu. Przewidujemy też linię produktów w standardzie baby food. Co przyniesie dla Mlekpolu przyszły rok? Jestem przekonana, że będziemy konsekwentnie rozwijać Spółdzielnię, w oparciu o trendy rynku spożywczego.

 

 

Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie to prestiżowe spotkanie branży spożywczej organizowane przez 3 redakcje związane z magazynem Rynek Spożywczy. W tym roku 5 i 6 listopada odbyła się XI edycja Forum. Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody firmom, których działalność zdecydowanie wyróżniała się w polskim sektorze żywnościowym. Biuro prasowe SM Mlekpol


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę