Bayer_komplet_11.10.19

Spotkanie Ministra Ardanowskiego z rolnikami

12 września 2019
Spotkanie Ministra Ardanowskiego z rolnikami
MRiRW

Członkowie Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „FARMER” w Wietlinie Trzecim byli w środę gośćmi ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

– To jest przykład znakomicie działającej grupy rolników, zrzeszającej spółdzielnie rolnicze, jak również kilkudziesięciu rolników indywidualnych – stwierdził szef resortu po spotkaniu.

Rolnicy wspólnie wybudowali magazyny do przechowywania ziarna zbóż i rzepaku. Nowo wybudowana baza suszarniczo-przechowalnicza spółdzielni kosztowała 8,2 mln zł, z czego 3 mln zł stanowiły środki unijne. Dzięki tej inwestycji spółdzielnia podwoiła potencjał suszarni.

Spółdzielcy zajmują się również obrotem materiałem siewnym, zaopatrzeniem i to nie tylko swoich członków, ale i okolicznych rolników.

Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer” została założona w 2011 r.. Liczy 26 członków. Odbiera zboża, w tym kukurydzę oraz rzepak od około 600 rolników.

– To znakomity przykład współpracy gospodarczej rolników. Szkoda tylko, że inni nie chcą z takich wzorów korzystać – podkreślił minister Ardanowski.

Zasłużonym członkom spółdzielni: pani Elżbiecie Ceglińskiej oraz panu Wiktorowi Kołodziejowi minister Jan Krzysztof Ardanowski nadał i wręczył Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Jak przekazał przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz, frekwencja była rekordowa ...

EXPORTPojawi się konieczność dopełniania przez przedsiębiorców standardowych for...

Komisja Europejska przyjęła niejednoznaczne stanowisko w sprawie importu płynnyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę