aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Spotkanie Ministra Ardanowskiego z rolnikami

12 września 2019
Spotkanie Ministra Ardanowskiego z rolnikami
MRiRW

Członkowie Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „FARMER” w Wietlinie Trzecim byli w środę gośćmi ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

– To jest przykład znakomicie działającej grupy rolników, zrzeszającej spółdzielnie rolnicze, jak również kilkudziesięciu rolników indywidualnych – stwierdził szef resortu po spotkaniu.

Rolnicy wspólnie wybudowali magazyny do przechowywania ziarna zbóż i rzepaku. Nowo wybudowana baza suszarniczo-przechowalnicza spółdzielni kosztowała 8,2 mln zł, z czego 3 mln zł stanowiły środki unijne. Dzięki tej inwestycji spółdzielnia podwoiła potencjał suszarni.

Spółdzielcy zajmują się również obrotem materiałem siewnym, zaopatrzeniem i to nie tylko swoich członków, ale i okolicznych rolników.

Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer” została założona w 2011 r.. Liczy 26 członków. Odbiera zboża, w tym kukurydzę oraz rzepak od około 600 rolników.

– To znakomity przykład współpracy gospodarczej rolników. Szkoda tylko, że inni nie chcą z takich wzorów korzystać – podkreślił minister Ardanowski.

Zasłużonym członkom spółdzielni: pani Elżbiecie Ceglińskiej oraz panu Wiktorowi Kołodziejowi minister Jan Krzysztof Ardanowski nadał i wręczył Odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

 

MRiRW


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się blisko 4-godzinne spotkaknie typu "mowa...

Polscy rolnicy kontynuują protesty przeciwko nowym przepisom narzucanym przez Un...

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Copa-Cogeca doszło do spotkania z komis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę