Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Spotkanie w ARiMR z wójtami i burmistrzami gmin

27 stycznia 2016

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 25 stycznia br. spotkaniu z wójtami i burmistrzami gmin - liderami w korzystaniu ze środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych finansowanych z EFRROW w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013.

Spotkanie, które prowadził prezes ARiMR Daniel Obajtek poświęcone było wymianie doświadczeń zdobytych przy realizacji projektów oraz propozycji uproszczeń Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020, dla działań delegowanych samorządom województw.

Wiceminister Zarudzki poinformował uczestników spotkania, że MRiRW we współpracy z ARiMR opracowało harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020, który został opublikowany na stronach ministerstwa. Terminy wskazane w tym harmonogramie umożliwią beneficjentom, w tym przypadku jednostkom samorządu terytorialnego, z wyprzedzeniem przygotować wnioski i wymagane dokumenty.

Podsekretarz stanu i prezes zapewnili, że zarówno ministerstwo, jak i agencja pracują nad uproszczeniami procedur obsługi wniosków i usprawnieniami dla przyszłych beneficjentów.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest dysponentem środków na wyprzedzające finansowanie projektów w ramach inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wiceminister Ryszard Zarudzki i prezes Daniel Obajtek zadeklarowali kontynuowanie spotkań z przedstawicielami samorządów, w celu wypracowania rozwiązań i omówienia problemów, które pojawią się na etapie wdrażania PROW 2014-2020.

MRiRW


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę