Spotkanie w ARiMR z wójtami i burmistrzami gmin

27 stycznia 2016

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 25 stycznia br. spotkaniu z wójtami i burmistrzami gmin - liderami w korzystaniu ze środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych finansowanych z EFRROW w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013.

Spotkanie, które prowadził prezes ARiMR Daniel Obajtek poświęcone było wymianie doświadczeń zdobytych przy realizacji projektów oraz propozycji uproszczeń Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020, dla działań delegowanych samorządom województw.

Wiceminister Zarudzki poinformował uczestników spotkania, że MRiRW we współpracy z ARiMR opracowało harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020, który został opublikowany na stronach ministerstwa. Terminy wskazane w tym harmonogramie umożliwią beneficjentom, w tym przypadku jednostkom samorządu terytorialnego, z wyprzedzeniem przygotować wnioski i wymagane dokumenty.

Podsekretarz stanu i prezes zapewnili, że zarówno ministerstwo, jak i agencja pracują nad uproszczeniami procedur obsługi wniosków i usprawnieniami dla przyszłych beneficjentów.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest dysponentem środków na wyprzedzające finansowanie projektów w ramach inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wiceminister Ryszard Zarudzki i prezes Daniel Obajtek zadeklarowali kontynuowanie spotkań z przedstawicielami samorządów, w celu wypracowania rozwiązań i omówienia problemów, które pojawią się na etapie wdrażania PROW 2014-2020.

MRiRW


POWIĄZANE

Do środy 15 lipca, rolnicy, którzy z powodu ubiegłorocznej suszy lub powodzi pon...

14 lipca br. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz GPW Ventures podpisały list...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę