CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Spotkanie z Ambasadorem Iranu

29 czerwca 2016
Spotkanie z Ambasadorem Iranu
MRiRW

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w RP Raminem Mahmanparastem Nodehi.

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. Minister Krzysztof Jurgiel poinformował, że rolnictwo w Polsce posiada olbrzymi potencjał produkcyjny i przyznał, że w przypadku Iranu najbardziej obiecujące perspektywy pogłębionej współpracy oferuje branża mleczarska.

Korzystając z okazji, minister Jurgiel ponowił zaproszenie Ministra Rolnictwa Iranu do złożenia wizyty w naszym kraju. W związku z zainteresowaniem irańskich podmiotów branżą mleczarską zaproponował, aby termin wizyty szefa irańskiego resortu rolnictwa umożliwił udział w Międzynarodowym Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbędzie się w  dniach 14-16 września br.

Ambasador Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast Nodehi przyznał, że branża ta jest jedną z perspektywicznych z punktu widzenia interesów irańskiego rolnictwa i dodał, że liczy na nawiązanie bliższych relacji pomiędzy Polską, a Iranem w tym zakresie.

Iran cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców, w związku z czym został ujęty jako jeden z 13 priorytetowych krajów w promocji żywności w 2016 r. W ramach wydarzeń promocyjnych, na przełomie maja i czerwca br.  Agencja Rynku Rolnego zorganizowała stoisko narodowe podczas targów Iran Agro Food 2016 odbywających się w Teheranie. W misji gospodarczej uczestniczyli przedstawiciele 14 polskich firm sektora rolno-spożywczego.

MRiRW


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę