aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Senegalu

4 lutego 2016

Minister Krzysztof Jurgiel przyjął w środę Ambasadora Republiki Senegalu w Polsce Khaly Adama Ndoura. Spotkanie było poświęcone bieżącym kwestiom w relacjach dwustronnych.

Minister wyraził nadzieję na intensyfikację dotychczasowej współpracy polsko-senegalskiej, szczególnie w kontekście polskich doświadczeń w zakresie modernizacji rolnictwa.

Krzysztof Jurgiel poinformował, że Polska jest otwarta na dzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie modernizacji i mechanizacji rolnictwa, dysponując wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Zapewnił, że Polska jest gotowa przygotować ofertę sprzętu i maszyn rolniczych dostosowaną do warunków i potrzeb parterów senegalskich.

Zaproponował również partnerom senegalskim wizytę na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które są jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w branży maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce.

Szef polskiego resortu rolnictwa zwrócił się z prośbą do strony senegalskiej o jak najszybsze zakończenie procedur uzgadniania w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego.

Strona senegalska wyraziła zainteresowanie polskim wsparciem w zakresie modernizacji sektora rolnego, w tym w szczególności zakupem maszyn i urządzeń rolniczych deklarując przy tym przekazanie szczegółowej listy potrzeb w zakresie planowanej modernizacji i mechanizacji senegalskiego rolnictwa.

Strony ustaliły, ze zostaną podjęte działania w celu wypracowania porozumienia o współpracy w dziedzinie rolnictwa pomiędzy oboma krajami.

Minister Krzysztof Jurgiel zaprosił Ministra Rolnictwa Senegalu do złożenia wizyty w Polsce.

MRiRW


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę