aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spotkanie z branżą mleczarską

3 lutego 2016
Spotkanie z branżą mleczarską
MRiRW

Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim to temat dzisiejszego spotkania z przedstawicielami tej branży. W sympozjum zorganizowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uczestniczyli minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Spotkanie miało na celu poinformowanie producentów oraz przetwórców mleka o działaniach podejmowanych przez resort rolnictwa.

- Chcemy rozmawiać, słuchać wniosków i doświadczeń. Wspólnie będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny. W tym celu także na forum Unii Europejskiej będziemy podejmować odpowiednie działania – mówił Krzysztof Jurgiel.

Minister poinformował, że na najbliższym posiedzeniu unijnej rady ministrów Agrifish, Polska złoży wniosek o podjęciu działań interwencyjnych na rynku mleka.

Minister Jurgiel podkreślił, że zdecydowanie trzeba domagać się zmiany rozporządzeń dotyczących rynków rolnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Zdaniem ministra stwierdzenia zawarte w aktach legislacyjnych UE, odnośnie podejmowania przez Komisję Europejską działań w związku z kryzysem, powinny być bardziej konkretne.

Sekretarz stanu Jacek Bogucki przedstawił listę działań podejmowanych przez polski rząd w kierunku poprawy sytuacji na poszczególnych rynkach, w tym na rynku mleka. Przypomniał o przygotowanym wsparciu dla producentów mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg. Środki będą wypłacane zgodnie z zapisami rozporządzenia, przyjętego już przez Radę Ministrów.

MRiRW


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę