A_TSW_2026_950

Spotkanie z branżą paszową

20 listopada 2017
Spotkanie z branżą paszową
MRiRW

Podsekretarz stanu Ewa Lech uczestniczyła w piątek, w dorocznym spotkaniu branżowym firm sektora handlu i przetwórstwa zbóż oraz produkcji pasz.

Jednym z głównych tematów była kwestia obowiązujących przepisów prawnych, dotyczących produkcji i wprowadzania na rynek pasz.

Omówiono plany ustawodawcze w zakresie przepisów dotyczących produkcji i sprzedaży pasz w Polsce z uwzględnieniem obowiązującej ustawy o paszach oraz innych projektów aktów prawnych w tym zakresie.

- W bieżących pracach jesteśmy skupieni na przygotowywaniu zmian do ustawy o paszach. Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy przepisy w kwestii stosowania pasz białkowych. Na pewno skorzystamy z wniosków, nad którymi pracuje − powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi − Zespół ds. alternatywnych źródeł białka − podkreśliła wiceminister Ewa Lech.

Rozmowy dotyczyły również ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej. Prelegenci szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy i jak wpływa ona na rynek?”.

Innym ważnym tematem była bioasekuracja związana z ASF i grypą ptaków. Zaprezentowano bieżącą sytuację w tym zakresie oraz omówiono plany dalszego wdrażania zasad bioasekuracji.

Spotkanie było także okazją do spojrzenia na rynek z punktu widzenia firm handlu zbożami i roślinami oleistymi, a także do dyskusji o ograniczaniu ryzyk kursowych i cenowych na rynkach rolnych.

 

MRiRW


POWIĄZANE

18.12.2025 r., w godzinach porannych w Brukseli, odbyło się spotkanie przed szcz...

Europa musi teraz odpowiedzieć Bruksela była dziś świadkiem wydarzenia bez prece...

Polski biznes jest pełen obaw o przyszłość i nie są to bynajmniej irracjonalne l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę