Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Spotkanie z ekspertami KE

4 grudnia 2019
Spotkanie z ekspertami KE
MRiRW

Pod przewodnictwem podsekretarza stanu Ryszarda Zarudzkiego odbyło się w poniedziałek spotkanie z ekspertami z Dyrekcji Generalnej Rolnictwo Komisji Europejskiej, które dotyczyło prac nad krajowym Planem Strategicznym WPR na lata 2021-2027.

W rozmowach uczestniczyli pracownicy departamentów w MRiRW pracujący nad planem strategicznym WPR, a także eksperci z jednostek współpracujących: ARiMR, KOWR oraz instytutów podległych ministerstwu rolnictwa.

Głównymi tematami dyskusji były sprawy dotyczące nowego modelu wdrażania WPR, zielona architektura, mechanizm rozliczania wydatków, wskaźniki. W nowym planie strategicznym, obejmujących całość przyszłej WPR, ważnym elementem będzie rozliczanie wydatków na podstawie osiągniętych rezultatów, uzyskanych w efekcie wdrażanych działań, finansowanych z budżetu UE.

Podczas spotkania dominowały szczegółowe pytania zgłoszone przez MRiRW do ekspertów Komisji Europejskiej co pozwoliło na wyjaśnienie wielu wątpliwości dotyczących nowego podejścia do planowania środków WPR.

Ustalono, że odbędą się kolejne spotkania techniczne z ekspertami KE, w tym w formie wideokonferencji. Najbliższe z nich zaplanowano na styczeń 2020 r.

Nadal pozostaje wiele nieuzgodnionych szczegółów dotyczących zasad programowania, co jest związane z nieskończonymi negocjacjami budżetowymi i trwającą nadal dyskusją nad kształtem rozporządzeń.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 3 sierpnia 2020 r. do Ministra Roln...

Jak donosi serwis ouest-france, po dziesięcioleciach protestów części konsumentó...

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w środę z przedstawicielami organi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę