Adama_Spyrale_1-31.05.21

Spotkanie z Prezydium Porozumienia Rolniczego

13 maja 2021
Spotkanie z Prezydium Porozumienia Rolniczego
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się 12. maja z członkami Prezydium Porozumienia Rolniczego. W rozmowach uczestniczył również sekretarz stanu Ryszard Bartosik. Tematem przewodnim było przedstawienie przez przewodniczących poszczególnych zespołów działających w ramach Porozumienia Rolniczego aktualnych problemów w rolnictwie, również w kontekście małych i średnich gospodarstw oraz dyskusja z udziałem dyrektorów departamentów w MRiRW.

– Dziś mamy w zasadzie jeden cel – przedstawienie propozycji do ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym, nad którą trwają prace w resorcie rolnictwa – stwierdził Grzegorz Puda. – Nie da się tworzyć ustawy bez udziału bezpośrednio zainteresowanych – dodał minister.

Szef resortu rolnictwa poprosił przewodniczących zespołów, aby zgłaszali swoje propozycje rozwiązań do opracowywanej ustawy. Zwrócił przy tym uwagę, że te nowe regulacje prawne będą z pewnością musiały zmieniać i niektóre przepisy zawarte w innych ustawach, co oczywiście będzie wymagało uzgodnień międzyresortowych.

– Z tego powodu być może nie wszystkie państwa propozycje będą mogły być uwzględnione podczas procedowania ustawy – poinformował minister Grzegorz Puda.

 

MRiRW


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę