Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Spowalnia handel orzechami włoskimi

19 lipca 2023
Spowalnia handel orzechami włoskimi

Według International Trade Center (ITC), w 2022 r. Światowy eksport orzechów włoskich w łupinach wyniósł 1,1 mld USD, czyli o 10% mniej niż rok wcześniej. W naturalnym wyrazie tego Produkt został wyeksportowany 383 tys. ton w ubiegłym roku. t. Główne kraje wywozu Orzechy włoskie w łupinach to USA (113 tys. ton), Chile (91 tys. ton) i Chiny (84 tys. ton), co zapewniło 75% dostaw. Pierwsza dziesiątka, oprócz tych trzech krajów, utworzone Francja, Turcja, Meksyk, Kirgistan, Ukraina, Australia i Belgii.

Całkowite przychody z eksportu łuskanych orzechów włoskich również spadły w ubiegłym roku – o 7% do 2,3 mld USD. Wielkość ilościowa ich eksportu na 2022 r. wyniosła 366 tys. ton. Największymi światowymi eksporterami w tym segmencie są: USA – 154 tys. ton. ton (42% całkowitego eksportu); Chiny – 44 tys. ton; Ton; Meksyk – 42 tys. ton; Wykaz ten uzupełniły również Chile, Ukraina, Niemcy, Turcja, Mołdawia, Rumunia i Niderlandy.

Ogólnie rzecz biorąc, w ostatnich latach światowy handel orzechami włoskimi nadal powoli rośnie, z niewielką przewagą ilościową w przypadku owoców w skorupkach. Jednocześnie dynamika eksportu obranych orzechów włoskich jest znacznie bardziej stabilna, bez zbyt gwałtownych spadków i wzrostów.

W pierwszej połowie 2023 roku Ukraina wyeksportowała łącznie prawie 13 tys. ton. ton orzechów włoskich w postaci łuskanej i niełuskanej w wysokości około 33 milionów dolarów. Największymi nabywcami naszych orzechów są obecnie Azerbejdżan, Francja i Turcja, których łączny udział wynosi około 40%.

Na razie Ukraina na razie nie jest w stanie wyjść z kryzysu Wielkość eksportu, która była przed 2020 r. i zmniejszyła się z powodu koronawirusa ograniczenia i surowsze taryfy celne na nasze produkty. Zgodnie z dostępnymi informacjami, w stosunku do perspektyw bieżącego sezonu, oczekiwana wielkość zbiorów brutto orzechy włoskie na Ukrainie do 2023 roku (w granicach 110 tys. ton) pozostaną bez zmian, więc możesz liczyć przynajmniej na utrzymanie wskaźników eksport w ubiegłym roku. Istnieje jednak wielki ilość niesprzedanych produktów w postaci zapasów, które mogą stymulować Ukraińscy eksporterzy zwiększyć sprzedaż, ale tylko w niedrogiej cenie segmentu, ponieważ prawie cały wolumen sprzedaży zewnętrznej zapewnia orzechy, uprawiane gospodarstwa ludności. Aby poprawić sytuację, nasze Przedsiębiorstwa muszą zwiększyć liczbę i udział produktów z dodatkiem koszt, czyli łuskane orzechy włoskie, których cena na rynku światowym jest zauważalna Wyższe.

oprac, e-mk, ppr.pl wg źródła Ukraińskiego Stowarzyszenia Agrarnego Eksportu


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę