Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Standard PIM „Bez GMO”

20 września 2019
Standard PIM „Bez GMO”

Polska Izba Mleka (PIM) wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom konsumentów, którzy szukają wiarygodnych informacji o produkcie opracowała Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności “Bez GMO”. Celem standardu Polskiej Izby Mleka jest promocja najlepszych praktyk w zakresie produkcji wyrobów mleczarskich wolnych od GMO. Zgodnie z zasadami i przepisami, aby móc umieścić dane oświadczenie czy treść na opakowaniu produktu spożywczego należy potwierdzić, że wszystkie czynniki zostały prawidłowo wdrożone.

Zainteresowanie certyfikacją w oparciu o standard PIM „Bez GMO” stale wzrasta. Podmioty, którym zależy na wysokiej jakości produktów wprowadzonych do obrotu oraz wykazaniu, że są to produkty wolne od GMO to zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i liderzy polskiego rynku mleczarskiego. W związku z tym, osoby zainteresowane standardem PIM „Bez GMO” a także wszystkich, dla których bezpieczeństwo żywności jest kwestią priorytetową zapraszamy na drugą edycję szkolenia "Standard PIM "Bez GMO" - cele, procedury, wymagania", które odbędzie się 1 października br. w Warszawie i jest sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka. Ekspertem prowadzącym szkolenie będzie Pan Mieczysław Obiedziński z TÜV SÜD Polska. Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są na stronie PIM: http://izbamleka.pl/zaproszenie-na-druga-edycje-szkolenia-standard-pim-bez-gmo-cele-procedury-wymagania/

Należy pamiętać, iż oznakowanie produktów GMO, które znacznie różnią się od ich konwencjonalnych odpowiedników, pomaga ostrzegać konsumentów o różnicach w zakresie ich alergenności, wartości odżywczej i toksyczności. Dlatego takie podejście do oznakowania odpowiada na podstawowe obawy większości konsumentów, a tym samym chroni zdrowie publiczne przed potencjalnym ryzykiem.

 

 

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Obecnie coraz częściej spotykamy się z oznaczeniami „bez GMO” lub „wolne od GMO”...

Temat grypy ptaków  na chwilę odszedł na boczny tor bowiem świat drobiarski skup...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę