BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Stoiska, że palce lizać!

11 lipca 2023
Stoiska, że palce lizać!

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała zadbała o to, żeby na jednej z największych imprez w regionie nie zabrakło pszczelich stoisk. Pszczelarze będą promować swoje wyroby oraz edukować podczas jubileuszowego, 20. Święta Owoców i Produktów Pszczelich, które odbędzie się w niedzielę, 16 lipca na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Relaks” w Łowczówku (gm. Pleśna, pow. tarnowski). Wstęp na imprezę jest wolny, start o godz. 15.

Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych pszczelarzy uczestnicy imprezy znajdą całe mnóstwo wyrobów pszczelich o najwyższej jakości, na czele z pysznym miodem. Organizatorzy będą też uświadamiać, jak ważną rolę dla całego ekosystemu odgrywają pszczoły i dziko żyjące owady zapylające.

Każdy będzie mógł skosztować pszczelich przysmaków oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dowiemy się m. in. jak można wykorzystywać miód w kuchni na przykładzie konkretnych przepisów. Dodajmy, że warsztaty pszczelarskie poprowadzi Iwona Wantuch z Pszczelej Kuźni w Zborowicach.

Pszczele stoisko pojawi się na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Pasieka społeczna i jej działania pro-pszczele w 2023 roku”. Należy podkreślić, że Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała już od kilku lat realizuje szereg działań związanych z promocją pszczelarstwa, jak i edukacją. W efekcie świadomość mieszkańców wzrasta i co za tym idzie przestrzeń publiczna na terenie gmin należących do gmin z każdym rokiem jest coraz bardziej przyjazna pszczołom i dziko żyjącym zapylaczom.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

oprac. red. ppr.pl


POWIĄZANE

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...

Zakończyły się rozmowy trójstronnych w sprawie IED i ten kompromis niepokoi euro...

W dalszym ciągu spada wolumen przewozów wagonów ze zbożem przez zachodnie przejś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę