aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Strajk generalny NSZZ RI Solidarność na niespotykaną skalę

9 lutego 2024
Strajk generalny NSZZ RI Solidarność na niespotykaną skalę

Dzisiaj, 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00 zaczyna się 30-dniowy generalny strajk rolników ogłoszony przez NSZZ RI Solidarność. Wielkość protestów przechodzi najśmielsze oczekiwania organizatorów.Na mapie publikowanej przez rolniczy związek Solidarność widnieje ponad 250 punktów i 9 lutego 2024 doprowadzi do paraliżu na polskich drogach. Główną osią sporu jest granica z Ukrainą, której otwarcie przez Komisję Europejską, doprowadziło do załamania na wszystkich rynkach żywnościowych Unii Europejskiej, a rolników na skraj bankructwa.

Dla przypomnienia, poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu NSZZ RI Solidarność, która została zatwierdzona jednogłosnie uchwałą na posiedzeniu Prezydium w dniu 31. stycznia 2024 roku.

"Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjętą Uchwałą, ogłasza 30 dniowy strajk generalny rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad we wszystkich województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Nie ma już miejsca na negocjacje, bo polscy rolnicy nie mają już, gdzie się cofnąć.

Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie.

Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu.
O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju.
Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP.

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

Wzywamy naszych członków do wspólnego działania i wyrażenia naszego sprzeciwu wobec obecnej sytuacji. Związek NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej.
W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy obywateli naszego kraju o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.

Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.

W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach.
NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku jak i odpowiednimi służbami."

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Jest kwiecień. Zbliża się okres kwitnienia rzepaku. To świetny moment, by przypo...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Amerykański Forbes opublikował artykuł, w którym stwierdza się że 'Era zdrowego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę