aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sukces Dni Otwartych Drzwi Cukrowni Südzucker Polska S.A.

10 grudnia 2019
Sukces Dni Otwartych Drzwi Cukrowni Südzucker Polska S.A.

Jak wygląda proces produkcji cukru? Czym są wysłodki? Ile ton gotowego produktu mieści się w silosie? To tylko kilka z wielu pytań na jakie można było znaleźć odpowiedź podczas kolejnej edycji Dni Otwartych Drzwi Cukrowni Südzucker Polska S.A. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy. Ponad tysiąc osób odwiedziło cukrownie zlokalizowane w Świdnicy, Strzelinie, Ropczycach i Ciężkowicach. Co więcej, na tegoroczną edycję marka zdecydowała się zaprosić również rodziny plantatorów, którzy na co dzień dostarczają surowiec do fabryki.

 

Początek jesieni to gorący okres dla każdej cukrowni. To właśnie wtedy staruje kampania cukrownicza, której rozpoczęcie symbolizuje uroczyste rozpalenie pieca w cukrowni. Po raz kolejny w tym czasie zakłady produkcyjne marki Südzucker Polska S.A. otworzyły drzwi dla zwiedzających. Uczestnicy, pod okiem doświadczonych przewodników, rozpoczęli wycieczkę od zapoznania się z krótką historią cukrownictwa w Polsce i najważniejszymi faktami z życia firmy, następnie ruszyli na zwiedzanie fabryki.

 

- Cieszymy się, że mogliśmy ujrzeć każdy etap produkcji cukru od transportu, przez krojenie buraków i pracę laboratorium, aż po pakowanie gotowego produktu do torebek. Zwiedzanie było bardzo interesujące. Dodatkowym atutem było to, że oprowadzali nas przewodnicy, na co dzień pracujący w cukrowniach. Dzięki nim mogliśmy poznać każdy zakamarek fabryki cukru - zdradza uczestniczka Dni Otwartych Drzwi Cukrowni. – Szczególne wrażenie zrobiła na nas nowoczesna sterownia, która kontroluje całą fabryką oraz ogromna ilość buraków cukrowych dostarczana bez przerwy na plac buraczany – dodaje.

 

Z myślą o najmłodszych zorganizowane zostały dodatkowe atrakcje w postaci pasjonujących eksperymentów naukowych. Animatorzy z lubelskiej Fundacji „Sztuka Nauki” zaprezentowali efektowne doświadczenia. Pokazali m.in. chemiczny wybuch oraz co stanie się z napompowanym balonikiem zanurzonym w temperaturze 200 stopni poniżej zera. Wśród dzieci szczególnym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z samodzielnego robienia cukierków.Goście otrzymali pamiątkowe gadżety i upominki. Na zakończenie na wszystkich czekała wata cukrowa.

 

Dni Otwartych Drzwi Cukrowni marki Südzucker Polska S.A. organizowane są od 2017 roku. W ciągu 3 lat proces powstawania cukru w fabrykach firmy obejrzało ponad 2 tysiące osób i chętnych wciąż przybywa.

 

- Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością. Dni otwarte to rzadka okazja do obejrzenia pracy tak dużej fabryki. Ta edycja była naprawdę wyjątkowa. Po raz pierwszy w każdej miejscowości zorganizowaliśmy dodatkowy dzień dla rodzin plantatorów, którzy dostarczają surowiec do naszych cukrowni. W tym roku odwiedziło nas ponad tysiąc osób - mówi Magdalena Budzyńska,Corporate Communication Manager w Südzucker Polska SA. – Naszym najważniejszym celem było pokazanie, że za każdym wyprodukowanym kilogramem cukru stoją ludzie – pracownicy miejscowych cukrowni i lokalni rolnicy, dla których uprawa buraków cukrowych jest często nie tylko pracą, ale i rodzinną tradycją. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty – dodaje Magdalena Budzyńska.

 

***

Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiego koncernu Südzucker, największego producenta cukru w Europie. Głównym produktem firmy jest cukier biały, oferowany pod znaną od 19 lat na polskim rynku marką „Cukier Królewski”, którą konsumenci już sześciokrotnie uznali za najbardziej rozpoznawalną w swojej kategorii i wyróżnili Złotym Laurem Konsumenta, a dodatkowo tytułem Lidera Dekady (2004-2014). W 2018 r. marka „Cukier Królewski” zdobyła ponownie tytuł Superbrands Polska Marka, który to tytuł przyznawany jest w 80 krajach wyłącznie najsilniejszym markom konsumenckim.


Od wielu lat producent „Cukru Królewskiego” systematycznie wprowadza na rynek produkty w funkcjonalnych, innowacyjnych opakowaniach. Są wśród nich m.in.: cukier puder w młynku, cukier trzcinowy w kartonie z zakrętką oraz produkty w foliowych lub wzmocnionych folią opakowaniach. Część z nich posiada m.in. okienka pozwalające podejrzeć produkt jeszcze przed zakupem oraz naklejki umożliwiające wielokrotne otwieranie i zamykanie torebek. Takie opakowania spełnią oczekiwania wszystkich tych, którzy cenią sobie praktyczne i proste rozwiązania. Pełną ofertę znaleźć można na www.cukier-krolewski.pl. Inspiracji szukaj też na FB, Instagramie i YT, wpisując Życie jest Słodkie.Biuro prasowe Südzucker Polska S.A.


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę