Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

SUPERDROB KONTYNUUJE PRACE NAD ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM

12 września 2023
SUPERDROB KONTYNUUJE PRACE NAD ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM

Nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności został SuperDrob S.A. zajmujący się m.in. hodowlą, przetwórstwem drobiu i produkcją dań gotowych. W ramach Stowarzyszenia Firma będzie dzieliła się dobrymi praktykami oraz rozwijała tematykę zrównoważonej produkcji, bezpieczeństwa żywności i dobrostanu w całym łańcuchu produkcyjnym.
Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Unii Europejskiej i czwartym największym eksporterem drobiu na świecie.

SuperDrob tworzy Grupę Kapitałową, w skład której wchodzą spółki specjalizujące się m.in. w: produkcji pasz, hodowli drobiu, przetwórstwie, produkcji dań gotowych, usługach weterynaryjnych i transportowych. Wspólnie z CPF Poland, SuperDrob tworzy multifoodową grupę, w ramach której oferowane są również produkty wegetariańskie, wegańskie, dania convenience, ryby, owoce morza i karma dla zwierząt.

„Zrównoważona produkcja stanowi dla nas integralną część całego procesu „od pola do stołu”. Stale doskonalimy m.in. metody hodowli, a nasze nowoczesne systemy chowu zaspokajają potrzeby zwierząt zarówno w zakresie żywienia i dostępu do wody, ale także potrzebnej przestrzeni życiowej, leczenia, higieny, mikroklimatu pomieszczeń czy warunków świetlnych. Ważnym elementem zrównoważenia naszych procesów produkcyjnych jest dbałość o to, aby wykorzystywane przez nas pasze również powstawały w sposób zrównoważony. Podejmowane działania finalnie wpływają na bezpieczeństwo dostarczanej Konsumentom żywności.
Naszym celem jest stałe rozwijanie się i zwiększanie kompetencji w ramach całego łańcucha produkcyjnego. Dział Zrównoważonego Rozwoju SuperDrob właśnie przygotowuje raport za 2022 i 2023 rok, już nie możemy się doczekać, by zaprezentować osiągnięcia na polu zrównoważenia i planów na kolejne lata.”- mówi Piotr Her, Prezes Zarządu SuperDrob S.A.

SuperDROB

Zrównoważona produkcja zwierzęca oznacza, że w całym procesie produkcyjnym hodowcy uwzględniają aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, a szczególną rolę przykładają do kwestii dobrostanu zwierząt. Poprawa warunków chowu zwierząt wiąże się z koniecznością inwestycji po stronie producenta, ale daje korzyści w postaci lepszej jakości mięsa, większej odporności zwierząt na choroby oraz lepszego postrzegania społecznego firm z sektora produkcji żywności.


Według danych Eurobarometr w większości krajów UE ponad 50% konsumentów chce kupować produkty pochodzenia zwierzęcego w miejscach, które gwarantują, że zostały one wyprodukowane bez naruszania dobrostanu zwierząt. Oznacza to, że konsumenci oczekują od hodowców stosowania zrównoważonych metod produkcji, ale jednocześnie rozumieją, że wiąże się to z podwyższonymi kosztami żywności.” - mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.

***
Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha odpowiedzialności za żywność. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze zrównoważonego rolnictwa i żywności w Polsce.
Więcej na stronie Stowarzyszenia: www.rolnictwozrownowazone.pl

oprac e-mk, ppr.pl na podst źródło: ASAP; grafika superdrob.pl-materiały prasowe


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę