aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Święta Społecznie Odpowiedzialne

21 grudnia 2016
Święta Społecznie Odpowiedzialne
Newseria Biznes

Wszelkie działania odpowiedzialne społecznie, akcje charytatywne nasilają się w okresie świątecznym. To w końcu czas podsumowań, refleksji, dzielenia się. Jak sprawić, aby niesiona pomoc była efektywna i miała realny wpływ na otoczenie?           

W okresie świątecznym znacznie częściej angażujemy się w akcje dobroczynne, a w pracy chętniej działamy w wolontariacie pracowniczym. W zgodzie z ideą, że podarowane wraca dwa razy – organizacje, które angażują się w takie działania, osiągają dzięki nim szereg korzyści. Akcje dobroczynne są doskonałą metodą na skuteczny team building. Coraz częściej – zwłaszcza dla pokolenia Y – kluczowymi są wyznawane i realnie kultywowane przez firmę wartości. W zaangażowanej społecznie organizacji łatwiej jest przejść proces zmian, np. rebrandingu, fuzji. Ponadto, mimo iż nie powinno to być ich celem, to działania dobroczynne przynoszą korzyści wizerunkowe.

- Dobrze zorganizowane, niestandardowe, ciekawie komunikowane i co najważniejsze – realnie pomocne akcje pozwalają firmie znacząco wyróżnić się na tle konkurencji, a nawet stać się godnym naśladowania liderem. Kreowanie wartości dodanej firmy – w założeniu idealnym – powinno być pozytywnym skutkiem ubocznym – powiedział Michał Nowak, CEO butiku consultingowego Okaeri Consulting. 

Problem może pojawić się w momencie, kiedy zmotywowani do działania zdajemy sobie sprawę, że nie mamy środków finansowych lub nasze pomysły znacznie przerastają możliwości budżetu. Co wtedy robić?

- Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba posiadać wiele, aby zacząć pomagać innym. Na potwierdzenie tego przygotowaliśmy krótki poradnik dla firm, w którym dzielimy się swoimi pomysłami na akcje świąteczne. Znajdują się w nim wskazówki dotyczące tego jak znaleźć czas i pieniądze oraz jak wykorzystać zgromadzony kapitał (nie tylko finansowy), by nieść realną pomoc potrzebującym. Co ważne, instrukcje w nim zawarte można wykorzystać nie tylko w święta. – dodał Michał Nowak.

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę