aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Syngenta sprzedaje Dział Nasion Buraka Cukrowego firmie DLF Seeds

12 czerwca 2017
Syngenta sprzedaje Dział Nasion Buraka Cukrowego firmie DLF Seeds

Syngenta i DLF Seeds ogłosiły dziś, że zawarły umowę sprzedaży dotyczącą przejęcia działu nasion buraka cukrowego przez DLF Seeds od firmy Syngenta. Transakcja podlega standardowej ocenie prawnej ciał regulacyjnych (łącznie z konsultacjami nt. lokalnych pracowników) i spodziewane jest, że zostanie zamknięta przed końcem trzeciego kwartału 2017 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawniane.


Jeff Rowe, Prezes Global Seeds and North America w firmie Syngenta, powiedział: "Umowa z firmą DLF Seeds, silnym i rozwijającym się globalnym graczem, przyczyni się do wzrostu znaczenia potencjału nasion buraka cukrowego Syngenta na całym świecie. DLF Seeds ma ugruntowaną pozycję na rynku wyspecjalizowanych nasion oraz doskonałe perspektywy w sektorze nasion buraka cukrowego dzięki dobrej strategii przejęć i poszerzaniu oferty. Transakcja pozwoli firmie rozbudować wiedzę w zakresie obsługi przemysłowych producentów cukru".


Truels Damsgaard, prezes DLF Seeds, skomentował: "Nasiona buraków cukrowych są naturalnym rozszerzeniem naszego biznesu nasiennego, a także stanowią istotną i wysokowartościową uprawę. Obserwujemy wiele cech wspólnych z naszą technologią i sposobem hodowli roślin, na których skorzystają zarówno nasiona buraka cukrowego, jak i nasiona buraka pastewnego i traw. Uważamy, że nasiona buraków cukrowych Syngenta są zbieżne z celami strategicznymi i wizją DLF Seeds ".

 

O firmie Syngenta


Syngenta, jako lider branży rolnej, dba o bezpieczeństwo dostaw żywności w skali globalnej. Dzięki naszym produktom miliony rolników na całym świecie mogą optymalnie wykorzystywać dostępne im zasoby. W oparciu o najbardziej zaawansowane badania naukowe i innowacyjne rozwiązania w zakresie uprawy roślin, 28 000 naszych pracowników w ponad 90 krajach pomaga podnosić standardy produkcji roślinnej. Naszym celem jest zapobieganie degradacji ziemi, wspieranie różnorodności biologicznej i rewitalizacja społeczności wiejskich. Więcej informacji na stronach www.syngenta.com oraz www.goodgrowthplan.com.


O DLF Seeds


DLF Seeds jest globalną firmą zajmującą się produkcją nasion pasz, traw oraz innych roślin uprawnych, z siedzibą w Roskilde w Danii. Firma jest wiodącym graczem dostarczającym nasiona trawy i koniczyny do ponad 80 krajów. Firma kładzie silny nacisk na naukę i hodowlę roślinną, a około 10% z jej 800 pracowników zajmuje się badaniami. Spółka jest własnością kooperatywy duńskich rolników. Więcej informacji na stronie www.dlf.com.Biuro prasowe Syngenta Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę