Adama_15.08-30.09.2021

Szafy chłodnicze do przechowywania warzyw

19 października 2021
Szafy chłodnicze do przechowywania warzyw

Na jakość i ocenę lokalu gastronomicznego składa się wiele zróżnicowanych czynników. Między innymi są to serwowane potrawy, poziom obsługi klienta, ale również sprzęty znajdujące się na zapleczu gastronomicznym. Pośród nich szczególnej uwagi warta jest szafa chłodnicza, która przez kucharzy wskazywana jest jako wręcz kluczowe urządzenie. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do jej wyboru i kupna, sprawdźmy, czym charakteryzują się modele od renomowanych producentów.

1. Szafa chłodnicza – podstawowe zadania.
2. Nowoczesne szafy chłodnicze i ich zastosowanie.
3. Szafy chłodnicze przeszklone lub obudowane.
4. Ekonomiczne urządzenie do przechowywania produktów spożywczych.
5. Pewny i sprawdzony wybór szafy chłodniczej.

Każdy właściciel restauracji, cateringu, baru bądź innego lokalu gastronomicznego doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przechowywanie żywności. Dlatego też wyposażenie gastronomii powinno obejmować szeroko pojęte urządzenia, które pomogą spełnić ten cel. Pośród nich na wyróżnienie zasługuje nieoceniona szafa chłodnicza. Potwierdzają to zarówno przedsiębiorcy, jak i profesjonalni kucharze. Nieustannie jednak pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzują się warte uwagi szafy. Odpowiedź okazuje się nad wyraz prosta...

Szafa chłodnicza – podstawowe zadania

Szafa chłodnicza to niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych. Wybierając modele od profesjonalnych producentów, otrzymamy gwarancję, że swoje zadanie będą wykonywać przez wiele długich lat. Cenione są za nietuzinkowe możliwości magazynowania żywności, zapewniając jej jak najlepsze warunki. Co więcej, sprawią one, że żadne warunki zewnętrzne nie wpłyną na umieszczone w środku produkty. Dzięki temu będziemy mogli trzymać np. warzywa i owoce w bliskiej okolicy nawet najbardziej aromatycznych przypraw czy olejów. Wyraźnie więc widać, że szafy chłodnicze to podstawowe wyposażenie również sklepów, marketów czy też salonów fitness. Słowem: wszystkich miejsc, gdzie występuje potrzeba przechowywania produktów spożywczych.

Nowoczesne szafy chłodnicze i ich zastosowanie

Co więcej, obudowane oraz przeszklone szafy chłodnicze produkowane są z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Sprawia to, że ich wydajność i niezawodność osiągają jeszcze wyższy poziom, nie przysparzając użytkownikom najmniejszych problemów. Między innymi nowoczesne szafy posiadają bardzo łatwy, intuicyjnie obsługiwany panel sterowania (podłączony do sondy NTC). Nawet niedoświadczeni pracownicy poradzą sobie z poprawnym zaprogramowaniem tego urządzenia. Ponadto, profesjonalne szafy chłodnicze wyposażone zostały w automatycznie zamykające się drzwi z grubą magnetyczną uszczelką. Dzięki temu przechowamy w nich każdy rodzaj żywności, przedłużając jej przydatność.

Szafy chłodnicze do przechowywania warzyw

Szafy chłodnicze przeszklone lub obudowane

Poszukując dla siebie szafy chłodniczej, szybko zorientujemy się, że dostępne są zróżnicowane modele. Różnią się one między sobą zarówno rozmiarami, jak i ilością drzwi, (np. szafy dwudrzwiowe). Co więcej, w naszym zasięgu pozostaje szafa chłodnicza przeszklona oraz obudowana – wybór wariantu zależy od stricte indywidualnych preferencji. Pierwszy jej rodzaj pozwala na prosty wgląd do wnętrza urządzenia, bez konieczności jego otwierania. Jest to szczególnie pomocne w eksponowanych chłodniach, np. w hurtowniach, ale i sklepach detalicznych. O ile obudowane modele takiej możliwości nie dają, bardzo często mają zastosowany elegancki design, który wpasuje się do każdego pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że niezależnie na jaki wariant się zdecydujemy, otrzymamy sprzęt wytrzymały, wykonany ze stali nierdzewnej.

Ekonomiczne urządzenie do przechowywania produktów spożywczych

Jak zostało wspomniane, w ofercie renomowanych producentów, znajdują się szafy chłodnicze wykorzystywane przez profesjonalne lokale gastronomiczne. Gwarantują one najwyższą jakość, dbając o zadowolenie klientów. Widzimy to między innymi poprzez ponadprzeciętną szczelność tych urządzeń, dzięki czemu zewnętrzne ciepło nie przedostaje się do środka (warstwa izolacyjna wynosi nawet 70 mm). Bardzo szybko przełoży się to także na nasze miesięczne rachunki – tego typu szafa chłodnicza potrzebuje znacznie mniej energii, żeby utrzymać pożądaną temperaturę. Problemów nie przysporzy nam również wybór szafy pod kątem jej pojemności. Każdy produkt, który oferuje autoryzowany dealer, został wyprodukowany z myślą o satysfakcji klienta.

Pewny i sprawdzony wybór szafy chłodniczej

Co jednak istotne, żeby nasze zadowolenie z zakupionej szafy chłodniczej było oczywiste i trwałe, zwróćmy uwagę nie tylko na producenta tego urządzenia, ale i miejsce, w którym je nabywamy. Sklep musi charakteryzować pełen profesjonalizm, zaangażowanie przy realizacji każdego zlecenia, szybka i bezpieczna dostawa, a także szeroki asortyment. A jak pokazuje praktyka, potwierdzona niezliczonymi opiniami zadowolonych klientów, właśnie taką marką jest gastroprodukt.pl/szafy-chlodnicze. W sklepie tym znajdziemy szafy chłodnicze spełniające wszystkie powyższe warunki.

(oprac/e-mk)


POWIĄZANE

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłączni...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zapr...

W dniu 30 listopada b.r. w podsuwalskim Sobolewie, z udziałem mieszkańców, władz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę