Targi_china_210519-750

Szczecin/W przyszły weekend - Noc Nietoperzy

24 września 2018
Szczecin/W przyszły weekend - Noc Nietoperzy

Życiu i zwyczajom nietoperzy zamieszkujących Puszczę Bukową poświęcona będzie pierwsza Noc Nietoperzy organizowana w przyszły weekend przez Nadleśnictwo Gryfino. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in., czy te ssaki faktycznie wplątują się we włosy i piją krew.

"Uczestnicy naszego spaceru dowiedzą się m.in. jak żyją nietoperze w Puszczy Bukowej, jakie ich gatunki można tutaj spotkać, gdzie i kiedy" - powiedziała PAP Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino, które organizuje pierwszą Noc Nietoperzy. "Podczas spaceru zaplanowano także próby lokalizacji nietoperzy, a jeśli szczęście dopisze będzie je można także podpatrzeć" - dodała Kmiecińska.

"Specjaliści zajmujący się nietoperzami opowiedzą także, ile jest prawdy w mitach dotyczących zachowania tych ssaków i powiedzą, co zrobić, jeśli znajdziemy tego ssaka w domu" - powiedziała Kmiecińska.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, nadleśnictwo planuje już drugą odsłonę Nocy Nietoperzy, ale jej data nie jest jeszcze znana.

W podszczecińskim kompleksie leśnym Puszcza Bukowa nietoperze można spotkać m.in. w bunkrach i innych pozostałościach architektury wojskowej, licznie tam występującej.

Przez wieki wokół nietoperzy narosło wiele mitów. Na przykład w Europie i Afryce - przypomina nadleśnictwo - posądzano je o współpracę z czarownicami, kojarzono z nadchodzącą chorobą lub śmiercią. Wierzono także, że przybicie nietoperza do drzwi domostwa ochroni mieszkańców przed nieszczęściem i biedą. Z kolei w Chinach wierzono, że nietoperze zwiastują dobrobyt i szczęście.

W Polsce występuje 25 gatunków nietoperzy - wszystkie są objęte ochroną. Nietoperze żyją czasem nawet ponad 30 lat.

 

Kacper Reszczyński (PAP)


POWIĄZANE

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 30.05.2019 światowa prod...

Na wniosek Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej, 14 czerwca 2019 r. Zarząd ...

W ostatnich miesiącach obserwujemy stabilizację sytuacji na unijnym rynku mleka....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę