informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Szkolenia dla producentów tytoniu w województwie kujawsko-pomorskim

5 kwietnia 2018
Szkolenia dla producentów tytoniu w województwie kujawsko-pomorskim

W związku z realizacją mechanizmu Monitorowanie i nadzór nad uprawą tytoniu oraz produkcją i zbyciem surowca tytoniowego Oddział Terenowy KOWR w Bydgoszczy prowadzi kampanię informacyjną. Jest ona skierowana do uczestników rynku tytoniu z województwa kujawsko-pomorskiego, w celu podniesienia świadomości społecznej w zakresie nowych obowiązków wynikających z ustawy.

Przeprowadzono spotkania z producentami surowca tytoniowego z terenu powiatów świeckiego, grudziądzkiego oraz golubsko-dobrzyńskiego. W trakcie spotkań zostały przybliżone istotne zagadnienia związane z warunkami prowadzenia przez producenta rolnego działalności w zakresie uprawy tytoniu, produkcji lub zbytu surowca tytoniowego.

Spotkania informacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród producentów surowca tytoniowego, co potwierdza wysoka frekwencja na już zorganizowanych zebraniach.

Ponadto KOWR zamierza dotrzeć do plantatorów surowca tytoniowego za pośrednictwem urzędów gmin, sołtysów, Ogólnopolskiego Związku Plantatorów Tytoniu, doradców z Powiatowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego, przedstawicieli pośredniczących podmiotów tytoniowych z informacją o konieczności złożenia wniosku o wpis do rejestru w terminie do dnia 15 maja 2018 r. wraz z informacjami o powierzchni uprawy i zawartych umowach zbycia za 2017 rok.

 

KOWR


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę