Tajlandia: jajeczna kampania eksportowa

4 czerwca 2020
Tajlandia: jajeczna kampania eksportowa

Tajlandzka branża jajeczna jest zdeterminowana, aby zwiększać eksport jaj konsumpcyjnych. Jeszcze niedawno – w czasie kryzysu epidemicznego – w Tajlandii w wielu regionach wystąpiły niedobory jaj. Skutkowało to nawet wprowadzeniem przez tajlandzki rząd tymczasowego zakazu eksportu jaj w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego wewnątrz kraju.

Obecnie sytuacja rynkowa jest odwrotna. Producenci w Tajlandii narzekają, ponieważ podaż przewyższyła popyt konsumencki. Azjatyccy producenci szansę na unormowanie rynku widzą w zwiększeniu obecności na rynkach zagranicznych. Zbyt duża produkcja jaj w zderzeniu z niewystarczającym popytem krajowym przyczynia się do spadku cen uzyskiwanych przez producentów.

Rozpoczęta kampania eksportowa ma potrwać sześć miesięcy, a jej celem jest wyeksportowanie w tym czasie 200 milionów jaj. Akcja wspierana jest przez Departament Handlu Wewnętrznego. Na działania eksportowe przeznaczono specjalne środki finansowe dla lokalnych rolników.

Przedstawiciele tajlandzkiego rządu uważają, że pozwoli to na zrównoważenie podaży na rynku wewnętrznym. Aktualnie w Tajlandii produkuje się 40-41 milionów jaj dziennie, a konsumpcja krajowa wynosi 38-39 milionów jaj dziennie.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniu 15 lipca 2020 r. upływa termin składania w Krajowym Ośrodku Wsparcia Roln...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu przystępuje do ...

Zakup paneli fotowoltaicznych wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę