aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Taras Wysocki: Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści

22 maja 2024
Taras Wysocki: Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki podczas przemówienia powitalnego przy okrągłym stole poświęconym Światowemu Dniu Pszczół stwie3rdził, że ukraińskie pszczelarstwo jest zorientowanym na eksport i aktywnie rozwijającym się przemysłem zintegrowanym z międzynarodowymi procesami- podało biuroprasowe resortu rolnictwa Ukrainy.

Według niego przed branżą pszczelarską stoi jeszcze wiele wyzwań, ale Ministerstwo Polityki Agrarnej wraz z pszczelarzami wdraża odpowiednie zmiany w zakresie prawnym. Trwają aktywne prace nad wdrożeniem wymogów UE w dziedzinie pszczelarstwa do ustawodawstwa ukraińskiego.

"Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści, którzy mimo trudnych czasów dokładają wszelkich starań, aby rozwijać branżę. Pszczelarze zawsze mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Polityki Agrarnej. W szczególności rząd, z inicjatywy Ministerstwa Polityki Agrarnej, uprościł ostatnio procedurę wydawania dokumentów weterynaryjnych w celu przeniesienia i migracji pasiek do miejsc skupu miodu" – powiedział Taras Wysocki.

Ponadto p.o. ministra zaznaczył, że na poziomie legislacyjnym Ukraina w pełni dostosowała wymagania UE do zasad transportu pszczół. Jest to szczególnie ważne dla tych przedsiębiorców, którzy zajmują się eksportem. Obecnie jednym z ważnych zadań jest aktualizacja ustawy zasadniczej "O podstawowych zasadach i wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności".

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ukraińską Izbę Przemysłowo-Handlową, organizację pozarządową "Fundacja dla Pszczelarzy", projekt APD "Niemiecko-ukraiński dialog na temat polityki rolnej" przy wsparciu Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy, projekt "Niemiecko-ukraińska współpraca w rolnictwie ekologicznym", organizacja pozarządowa "Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych Ukrainy", organizacja pozarządowa "Stowarzyszenie Pszczół Zapylających ZarządzanieAgro", organizację pozarządową "Związek Pszczelarzy Ukrainy", organizację pozarządową "Gildia Miodosytników Ukrainy – producenci napojów miodowych i produktów pszczelich prozdrowotnych".

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę