aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Taras Wysocki: Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści

22 maja 2024
Taras Wysocki: Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki podczas przemówienia powitalnego przy okrągłym stole poświęconym Światowemu Dniu Pszczół stwie3rdził, że ukraińskie pszczelarstwo jest zorientowanym na eksport i aktywnie rozwijającym się przemysłem zintegrowanym z międzynarodowymi procesami- podało biuroprasowe resortu rolnictwa Ukrainy.

Według niego przed branżą pszczelarską stoi jeszcze wiele wyzwań, ale Ministerstwo Polityki Agrarnej wraz z pszczelarzami wdraża odpowiednie zmiany w zakresie prawnym. Trwają aktywne prace nad wdrożeniem wymogów UE w dziedzinie pszczelarstwa do ustawodawstwa ukraińskiego.

"Ukraińscy pszczelarze to profesjonaliści, którzy mimo trudnych czasów dokładają wszelkich starań, aby rozwijać branżę. Pszczelarze zawsze mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Polityki Agrarnej. W szczególności rząd, z inicjatywy Ministerstwa Polityki Agrarnej, uprościł ostatnio procedurę wydawania dokumentów weterynaryjnych w celu przeniesienia i migracji pasiek do miejsc skupu miodu" – powiedział Taras Wysocki.

Ponadto p.o. ministra zaznaczył, że na poziomie legislacyjnym Ukraina w pełni dostosowała wymagania UE do zasad transportu pszczół. Jest to szczególnie ważne dla tych przedsiębiorców, którzy zajmują się eksportem. Obecnie jednym z ważnych zadań jest aktualizacja ustawy zasadniczej "O podstawowych zasadach i wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności".

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ukraińską Izbę Przemysłowo-Handlową, organizację pozarządową "Fundacja dla Pszczelarzy", projekt APD "Niemiecko-ukraiński dialog na temat polityki rolnej" przy wsparciu Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy, projekt "Niemiecko-ukraińska współpraca w rolnictwie ekologicznym", organizacja pozarządowa "Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych Ukrainy", organizacja pozarządowa "Stowarzyszenie Pszczół Zapylających ZarządzanieAgro", organizację pozarządową "Związek Pszczelarzy Ukrainy", organizację pozarządową "Gildia Miodosytników Ukrainy – producenci napojów miodowych i produktów pszczelich prozdrowotnych".

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę