Targi Agritechnica 2019: GrainSense prezentuje specjalną rabatową ofertę na czas Targów

5 listopada 2019
Targi Agritechnica 2019: GrainSense prezentuje specjalną rabatową ofertę na czas Targów

Fiński start-up z sektora technologii rolniczych, GrainSense, który opracował pierwszy na świecie przenośny przyrząd oferujący pomiary zawartości białka w zbożu, podczas targów Agritechnica 2019 oferuje urządzenie w specjalnej cenie. Każdy zainteresowany zakupem może odwiedzić stoisko GrainSense w hali 15, numer stoiska D51, aby pobrać kupon rabatowy obniżający cenę do 2990 EUR netto. Kupon można będzie zrealizować u dowolnego dystrybutora marki GrainSense w terminie do 22 listopada 2019 r. Normalna cena testera zbóż to 3900 Euro netto. Ofertą tą nie są objęci nabywcy na terenie USA, Argentyny i Brazylii.

Ponadto GrainSense zaprezentuje nową, stacjonarną pokrywę akumulatora, która będzie oferowana zaczynając od roku 2020. Jest ona przeznaczona do intensywnego użytku stacjonarnego. Normalną pokrywę akumulatora można w kilka sekund wymienić na pokrywę do użytku stacjonarnego. Posiada ona złącze do zasilacza sieciowego pozwalającego na ciągłą pracę z intensywnym wykonywaniem pomiarów. Ponadto na Targach Agritechnica 2019 GrainSense zaprezentuje swoich nowych dystrybutorów - firmę Labena na terenie Bałkanów oraz firmę O.F. Systems na Rumunię, która rozszerzy działalność marki GrainSense na rynki Europy Wschodniej po udanym wprowadzeniu marki na obszar Polski.

Edvard Krogius, prezes GrainSense mówi: „Specjalną ofertą dostępną na Targach Agritechnica 2019 chcemy dać klientom możliwość szybkiego podjęcia decyzji o zakupie urządzenia pomiarowego białek w zbożach”. „Natomiast nowa, stacjonarna pokrywa akumulatora pozwoli przystosować urządzenie do intensywnego użytku. Wprowadziliśmy ją na podstawie opinii od użytkowników. Z wielką przyjemnością wkroczymy na nowe rynki na terenie Europy Wschodniej. Labena, nasz nowy dystrybutor sprawi, że nasze urządzenia będą dostępne dla klientów z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Kosowa, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii. A dzięki firmie O.F. Systems nasze testery będą oferowane również w Rumunii”. 

Ponadto GrainSense przedstawi możliwość pomiaru białek w kukurydzy i soi przy użyciu nowego, przenośnego młynka Field Grinder, zaprojektowanego do mielenia przed pomiarem bez utraty zawartości wilgoci.

GrainSense to pierwsze urządzenie do pomiaru jakości zbóż o niezwykłej przystępności cenowej i wystarczającej odporności na warunki użytkowania w polu, które zostało zaprojektowane z uwzględnieniem zakupu i stosowania przez samych rolników. Międzynarodowa cena sprzedaży detalicznej wynosi normalnie 3900 EURO (netto), a oprócz urządzenia użytkownik otrzymuje w cenie futerał, łyżeczki i naczynie pomiarowe oraz nakładkę i roczną ochronę gwarancyjną. Korzystanie z urządzenia wymaga posiadania osobistego konta użytkownika, które kosztuje 250 EURO rocznie (netto). Zależnie od kraju konto to pozwala na wprowadzenie do 5 gatunków zbóż (gatunki dostępne na całym świecie to pszenica i jęczmień, a na wybranych rynkach owies, żyto, rzepak, kukurydza i soja) oraz zapewnia aktualizacje i kalibracje, przestrzeń do przechowywania danych i możliwość udostępniania oraz eksportowania wyników pomiarów. 

 

Urządzenie GrainSense charakteryzuje wiele unikalnych cech:

  • Jest ono 5 razy mniejsze niż najbardziej zbliżone odpowiedniki, ponadto jest zasilane z baterii, co zapewnia wygodę użytkowania w warunkach polowych.
  • Jest co najmniej 3 razy tańsze od najbardziej zbliżonych odpowiedników.
  • Tylko30 sekund jest wymagane do przeprowadzenia pomiaru, czas ten obejmuje również załadowanie próbki.
  • Przenośny młynek Field Grinder dostępny już od teraz do pomiaru większych ziaren, takich jak kukurydza i soja.
  • Jest to jedyne urządzenie pozwalające na pomiar przed żniwami i dające wstępną ocenę jakości.
  • Pomiar może być przeprowadzony przez każdego i nie wymaga specjalnego przeszkolenia.
  • Jest ono dostarczane wraz ze wszechstronnym pakietem dostępu do niezwykle przydatnego oprogramowania pozwalającego na przygotowywanie użytecznych raportów zamiast surowych danych.
  • Potencjalny czas zwrotu kosztów jest krótszy niż jeden sezon żniwny.

GrainSense – we help farmers through science

Firma GrainSense opracowała pierwszy na świecie przenośny przyrząd do pomiaru jakości zboża. Teraz rolnicy, producenci ziaren i hodowcy roślin będą mogli błyskawicznie zmierzyć najważniejsze parametry swoich upraw jeszcze przed zebraniem z pola i podjąć decyzje mające wpływ na rentowność. Urządzenie to stanowi niezwykle istotne udoskonalenie dla łańcucha dostaw w branży spożywczej. Nasz produkt pozwala zmierzyć zawartość białka, wilgoci, olejów roślinnych i węglowodanów w ziarnach zbóż i innych roślin. Urządzenie korzysta z lokalizacji GPS i oferuje możliwość skorzystania z usług w chmurze do przetwarzania dużych ilości danych.

www.grainsense.com

 

Biuro prasowe GrainSense


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz trzeci organizuje ogólnopolski konkurs...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników w wieku 6-14 ...

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w XXVIII edycji konkurs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę