Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Europejskie targi w wielkopolskim Marszewie

6 kwietnia 2004

Kilkanaście tysięcy rolników i działkowców odwiedziło w niedzielę tereny wystawowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Marszewie (woj. wielkopolskie), gdzie odbyły się Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny, udzielający porad dotyczących sytuacji polskich rolników w Unii Europejskiej. Swoje oferty zaprezentowało w tym roku około 200 firm z całego kraju. Przez cały dzień specjaliści Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz innych służb działających w sektorze rolnictwa udzielali informacji o Zintegrowanym Systemie Zarządzania i Kontroli (IACS), o sposobie składania wniosków na dopłaty obszarowe, o funduszach wspierających restrukturyzację wsi po integracji z UE i zasad korzystania z nich.

"Te targi miały bardzo unijny charakter" - ocenił starosta powiatu pleszewskiego Michał Karalus.

Handlowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Wystawiono przede wszystkim maszyny rolnicze, pasze i nawozy, środki ochrony roślin oraz drzewka, krzewy i nasiona kwiatów. Prezentowali się także producenci samochodów i ciągników dla rolnictwa, a firmy konstrukcyjno - budowlane oferowały rolnikom typowe i nietypowe rozwiązania w budownictwie chlewni i obór oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Według Karalusa, rolnicy są bardzo zainteresowani rozwojem swoich gospodarstw, ponieważ dobrze zdają sobie sprawę, że przystąpienie do Unii Europejskiej wymaga od nich szybkiego dostosowania się do standardów zachodnich. Tradycyjnie, targom towarzyszyły festyny rodzinne i występy miejscowych orkiestr.


POWIĄZANE

Już 14 września Wawel rusza z ogólnopolską akcją, w której co tydzień do wygrani...

Konkurs CLAAS Polska w ramach promocji „Kup maszynę do zbioru pasz, wygraj ciągn...

Przemysł powalczy o kontrakty podczas Targów ITM Industry Europe. W związku z sy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę