aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Logistyka w gospodarce żywnościowej

3 grudnia 2015
W Poznaniu, w dniach 25-26 września odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa AGROLOGISTYKA 2012. Konferencja AGROLOGISTYKA 2012 jest poświęcona zagadnieniom teorii i praktyki logistyki w gospodarce żywnościowej. Konferencja będzie przebiegać pod hasłem: Agrobiznes wyzwaniem dla logistyki

W ostatnich latach, szczególnie po akcesji naszego kraju do Unii Europejskiej, rozpoczęły się dynamiczne zmiany w tym sektorze gospodarki. Przeobrażenia dotyczą całego żywnościowego łańcucha dostaw – sfer zaopatrzenia producentów rolnych w środki produkcji, wytwórców produktów rolnych, przetwórstwa i końcowej dystrybucji do klienta. W tych przeobrażeniach istotną rolę, z uwagi na swój interdyscyplinarny charakter, odgrywa i będzie odgrywała logistyka. Rosnące wymagania rynków produktów żywnościowych, zwłaszcza konsumentów, a także coraz większa złożoność procesów produkcji żywności, sprawiają, że ten sektor staje się wyzwaniem dla wprowadzania nowoczesnych rozwiązań logistycznych bez których, konkurencyjność przedsiębiorstw agrobiznesu, zarówno na rynku lokalnym jak i globalnym byłaby niewielka.

Cel konferencji
Celem konferencji jest zainicjowanie dyskusji i wymiany poglądów oraz prezentacja wyników badań, prowadzonych w różnych ośrodkach naukowych, w obszarze logistyki sektora agrobiznesu. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szerokie spektrum problematyki logistyki w sektorze gospodarki żywnościowej, odzwierciedlając jego ogromną różnorodność. Mamy nadzieję, że konferencja stanie się przyczynkiem do integracji środowisk naukowych zajmujących się problematyką agrologistyki i będzie prowadziła do poprawy efektywności współpracy naukowców z przedsiębiorcami.
- Zakładamy, że nasza inicjatywa stanie się innowacyjną platformą, dla wszystkich działających w sektorze Agro i na jego rzecz, integrującą teorię i praktykę w celu poszukiwania sposobów optymalnego organizowania i funkcjonowania łańcuchów dostaw żywności - nie tylko w wymiarze krajowym, ale także międzynarodowym - mówią organizatorzy konferencji.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Społecznego UP w Poznaniu. Patronat medialny nad konferencją objęła, między innymi, także nasza redakcjaPOWIĄZANE

Najlepsze praktyki  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od styczni...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL Dwa konkursow...

 Nie ulega żadnej wątpliwości, że politycy unijni "rakiem" wycofują się z forsow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę