aaa_TSW_2023
CTR_2023

Marka produktów regionalnych i lokalnych

30 września 2013
Fundacja AgriNatura wspólnie z Fundacją Regionalis w dniach 26 – 27 września zorganizowała w Kielcach ogólnopolską konferencję ,,Produkt tradycyjny i lokalny: promocja, marka, dystrybucja – przykłady dobrych praktyk”. W obradach, które poświęcone były promocji produktów regionalnych i lokalnych uczestniczyli przedstawiciele samorządów na czele Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem  , organizacji pozarządowych oraz rolnicy. 

       
       
   


W trakcie konferencji miała miejsce premiera  filmu edukacyjno – szkoleniowego  ,,Produkt tradycyjny i lokalny - przykłady dobrych praktyk. Ponadto   Izabella Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego przedstawiła lokalne przetwórstwo w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, Zofia Winawer, członek zarządu PIPR i L mówiła o krótkim łańcuchu dostaw z pola do stołu   , a Tomasz Kosiński, prezes Fundacji Regionalis  o budowaniu marki i dystrybucji produktów lokalnych i regionalnych. Natomiast Elzbieta Lenarczyk – Priwieziencew, wiceprezes Fundacji AgriNatura o wykorzystaniu lokalnych zasobów w przetwórstwie lokalnym. Konferencję krajowa zorganizowana została  w ramach projektu „Produkt tradycyjny i lokalny: promocja, marka, dystrybucja – przykłady dobrych praktyk”.  Konferencja połączona była z mini kiermaszem produktów regionalnych i lokalnych ziemi świętokrzyskiej.
- Fundacja Rolniczej  Różnorodności Biologicznej AgriNatura realizując projekt ,,Produkt tradycyjny i lokalny: promocja, marka, dystrybucja – przykłady dobrych ‘’ włącza się aktywnie w działania wspomagające producentów żywności wysokiej jakości w Polsce w zakresie promocji , budowania większej świadomości konsumentów  oraz wspierania producentów w ich działaniach na rzecz zwiększenia dostępności ich produktów – mówi Tomasz Włoszczowski, dyrektor Fundacji AgriNatura.

POWIĄZANE

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...

Anna Gembicka - nowo mianowana Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bardzo poważnie...

1 grudnia 2023 roku w Warszawie, odbyło się cykliczne, piąte już branżowe wydarz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę