aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi POLEKO 

7 listopada 2002

Ekologicznym targom POLEKO towarzyszyć będzie szereg imprez i konkursów, organizowanych przez mającą siedzibę w Poznaniu firmę Abrys. Szczególne zainteresowanie budzić zapewne będą Eko Media Forum.

Eko Media Forum odbywać będą się, po raz pierwszy w Poznaniu, w dniach 19-22 listopada 2002 r. Adresowane są one głównie do dzieci i młodzieży. Na 300 metrach kwadratowych ekspozycji prezentować będą się pozarządowe organizacje ekologiczne i wszystkie instytucje prowadzące edukację ekologiczną. Zwiedzający będą mogli obejrzeć przedstawienia na ,,zielonej scenie'' oraz obejrzeć filmy w ,,zielonym kinie''. Przewidziana jest także wystawa fotografii ekologicznych oraz ekologiczny happening. ,,Dzieci-śmieci'' będą odbierały odpady od zwiedzających targi oraz przekonywały ich do celowości prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.

Po raz szósty POLEKO towarzyszyć będzie Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny. Odbywać się on będzie pod hasłem: ,,Ochrona środowiska w aspekcie członkostwa w Unii Europejskiej''. Biorący w nim udział podzieleni zostaną na dwa zespoły jeden zajmować się będzie ochroną środowiska w powiatach, drugi w miastach. W dniach 18-19 listopada, w ramach Zjazdu, odbędzie się ,,Zielone Forum'' adresowane głównie do przedstawicieli organizacji ekologicznych, ale także samorządów i firm działających w ,,zielonym biznesie''.

Po raz drugi na POLEKO funkcjonować będzie ,,Salon Czystej Energii'', a po raz pierwszy będzie można zajrzeć do ,,Salonu Recyklingu''. Przewidziane są także rozstrzygnięcia w konkursach o ,,Szklaną Statuetkę'' i ,,Srebrną Puszkę'' oraz rozpoczęcie kolejnych edycji obu konkursów. Nowością będzie konkurs ,,Lider Odzysku Tworzyw".


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz podsekretarz stanu Adam...

Najlepsze praktyki  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od styczni...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL Dwa konkursow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę