aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi Regionalia 2016 - już od 5 lat smacznie i zdrowo!

10 lutego 2016

Trwają przygotowania do 5. jubileuszowej edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, przyciąga uwagę przedstawicieli biznesu poszukujących smacznych i zdrowych wyrobów opartych na sprawdzonych recepturach. W ofercie wystawców obok przysmaków z całej Polski znajdą się także zagraniczne specjały.


Do 5. Targów Regionalia pozostały niespełna trzy miesiące. Wydarzenie ukazujące bogactwo produktów sektora spożywczego oraz regionalnych wyrobów rzemieślniczych cieszy się zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i klientów. Podczas zeszłorocznej edycji w targach wzięło udział ponad 200 wystawców, których stoiska odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo

W trakcie Targów Regionalia będzie można przekonać się jak wiele smaków kryją polskie i zagraniczne regiony. Na stoiskach wystawców zaprezentowane zostaną tradycyjne oraz regionalne produkty oparte na wielopokoleniowych recepturach, a także żywność ekologiczna i organiczna. Nie zabraknie mięs, ryb, słodkości, wyrobów mleczarskich oraz regionalnych trunków. Ciekawe propozycje znajdą tam również wielbiciele kawy oraz herbaty.

 

Oczy zwiedzających cieszyć będą także wyroby rzemiosła artystycznego i ludowego, oryginalna biżuteria, barwne tekstylia i odzież inspirowana folklorem. Ofertę targów dopełnią naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz ekologiczne środki czystości.

 

Więcej niż sprzedaż

Odbywające się w Warszawie Targi Regionalia stanowią odpowiednie miejsce do promocji firm oraz ich oferty skierowanej zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Wśród szerokiego grona odbiorców produktów ekologicznych i naturalnych co roku obecni są przedstawiciele sieci handlowych, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji oraz hoteli. Ponadto dzięki równolegle organizowanym Targom Lato i Agroturystyka wystawcy mogą nawiązać kontakty w branży turystycznej.

Wiele firm wykorzystuje swoją obecność na Targach Regionalia do bezpośredniej sprzedaży, inne podtrzymują relacje z klientami oraz zbierają opinie na temat produkowanego wyrobu. Dodatkowo wystawcy coraz chętniej korzystają z takich form prezentacji jak: warsztaty, prelekcje, konferencje czy degustacje.

 

Konkurs dla wystawców

Firma Międzynarodowe Targi Polska, organizator imprezy, zachęca producentów oraz dystrybutorów produktów do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Targów Regionalia 2016. Konkurs ma na celu promocję regionalnych i lokalnych produktów oraz rzemiosła artystycznego z Polski i ze świata. Stwarza on szansę do wyróżnienia się na tle konkurencji. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przygotował dla zwycięzcy nagrodę główną w postaci Pucharu. Ponadto przyznane zostaną Złote Medale Targów Regionalia za produkty odznaczające się najwyższą jakością w kategoriach: „Skarby natury”, „Promile i procenty”, „Natura i uroda” oraz „Rękodzieło”. Do 10 kwietnia zainteresowane firmy mogą zgłaszać po jednym produkcie.

 

Patronaty

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 zostały objęte honorowymi patronatami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 

Informacje praktyczne

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2016 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na www.targiregionalia.pl.

 

Równolegle odbędą się 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato oraz 4. Targi Agroturystyka. Targi Lato tokiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wszystko, co niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza jej granicami. Z kolei na Targach Agroturystyka wystawcy przybliżą ofertę krajowych gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych, pokoi gościnnych, kwater prywatnych, willi, pensjonatów, campingów i pól namiotowych. Oba wydarzenia to także okazja by zasięgnąć informacji na temat atrakcji danego regionu u przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń agroturystycznych.

 

***

 

 

________

Międzynarodowe Targi Polska to operator Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Ten nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni 15,2 tys. mkw. jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów, m.in. takich jak bankiety, koncerty czy zawody sportowe. Powierzchnia hali wystawienniczej wynosi 10 tys. mkw., zaplecza konferencyjnego 1,2 tys. mkw., a terenu zewnętrznego 4 tys. mkw. Firma MT Polska jest również organizatorem imprez targowych, m.in. Targów Regionalia i Agroturystyka, a także organizatorem technicznym targów: Auto Nostalgia, China Expo Poland czy OffRoad Show Poland.

Biuro prasowe MT Polska


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę