CTR_80917

Teatry uliczne tym razem w rytmie rocka

21 lipca 2016
Teatry uliczne tym razem w rytmie rocka
Toby Hawkes / infowire

„Muaré Experience” — dynamiczny dialog między rockowym koncertem, powietrznym show a przestrzenią, w której występują artyści. Tancerze fruwający w powietrzu nad głowami publiczności, wykonujący ewolucje taneczne na tle wirujących popartowych geometrycznych wzorów i głośne rockowe brzmienia płynące z plenerowej sceny — przed nami kolejny spektakl w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, który zobaczymy w najbliższy piątek, 22 lipca 2016 roku o godzinie 21.30 na Błoniach Nadwiślańskich.

Festiwal Teatrów Ulicznych nabiera tempa. Znakomicie odebrano interdyscyplinarne widowisko „ItinaiR”, którego gwiazdą była francuska grupa tańca na ścianie Compagnie 9.81, oraz spektakle uliczne przygotowane specjalnie dla najmłodszej części publiczności. Prezentujemy wspomnienie tego, co można było zobaczyć podczas wyjątkowej inauguracji festiwalu: https://youtu.be/ZhkX54iBfvM.

Tancerze przypięci na linach, tańczący do wyjątkowej autorskiej choreografii na fasadzie i we wnętrzu CKK Jordanki to nie jedyne spektakularne widowisko, które przygotowano dla mieszkańców Torunia i turystów. Przed nami kolejna muzyczno-akrobatyczna teatralna inscenizacja. „Muaré Experience” to niezwykłe połączenie muzyki i wizualizacji. Motto widowiska brzmi „When rock makes you fly” — „Gdy rock sprawia, że zaczynasz latać”. Artyści wykorzystują w spektaklu efekt kontrastu, który pozwala zaprezentować dialog między muzyką, obrazem i przestrzenią.

Twórcy spektaklu posiadają ogromną wiedzę w dziedzinie produkcji dużych i unikalnych wydarzeń. Artyści przekraczają wszelkie ograniczenia, aby dostarczyć publiczności niezapomnianych wrażeń. Szybowali na niebie 20 różnych krajów, brali udział w festiwalach i imprezach artystycznych w najbardziej prestiżowych stolicach kultury. W najbliższy piątek wystąpią podczas toruńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych — informuje Małgorzata Burzyńska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Dynamiczne i barwne widowisko ukaże niezwykłe wizualne, muzyczne, taneczne i akrobatyczne efekty — zespoły o rozległym doświadczeniu w produkcji wyjątkowych wielkich wydarzeń spotkają się, by zaprezentować jedyny w swoim rodzaju spektakl. Scenę dla artystów stanowić będzie otwarta przestrzeń, której tłem jest nocne niebo rozświetlone przez wielobarwne wizualizacje.

Montaż skomplikowanego systemu uprzęży, świateł i konstrukcji scenicznych rozpoczynamy już w czwartek. Oryginalna scenografia i kilkadziesiąt stalowych lin z 12 artystami, którzy będą wykonywać podniebne akrobacje, zawisną około 20 metrów nad ziemią na 160-tonowym dźwigu — informuje Tomasz Kowalski, kierownik Działu Techniczno-Organizacyjnego Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Akrobaci zaprezentują oryginalne i wyszukane sekwencje choreograficzne w powietrzu, stworzą zdumiewający spektakl, wykorzystując przy tym system uprzęży i dźwigni. Podniebnym ewolucjom towarzyszyć będzie muzyka rockowa w wykonaniu grupy Duchamp Pilot.

Synergiczne połączenie powietrznych akrobacji i muzyki na żywo to międzynarodowa marka zespołu, którego celem jest generowanie intensywnych emocji poprzez niezwykłe efekty wizualne oraz dźwiękowe. W wersji na żywo koncert rockowy może być świetnym mobilizującym doświadczeniem, mającym cechy współczesnego rytuału, w którym połączenie pomiędzy muzykiem i społeczeństwem generuje różne sposoby ekspresji i świętowania — informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Spektakl „Muaré Experience” prezentuje na nowo moment, w którym obraz i dźwięk spotykają się, by dostarczyć niezwykłych wrażeń. To niezwykłe widowisko światowej klasy gwarantuje niezapomniane muzyczne i wizualne wrażenia. Artyści z teatru Muaré i zespołu Duchamp Pilot zapraszają do udziału w tej niezwykłej konfrontacji doznań 22 lipca, o godzinie 21.30 na Błonia Nadwiślańskie. Spektakl potrwa około 75 minut. Wstęp wolny.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

KE przedstawiła wytyczne dla państw UE w sprawie obrotu ziemią, by ograniczenia ...

Propozycje prezydenta Francji Emmanuela Macrona, mające doprowadzić do lepszego ...

Nie ma żadnych powodów, by ceny żywca wieprzowego w strefie ochronnej okalającej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę